Вчені розповіли про вплив зміни клімату на здоров’я немовлят
Вчені Ланкастерського університету у Великобританії та Науково-дослідного інституту імені Освальдо Круза в Бразилії з’ясували, як глобальна зміна клімату впливає на здоров’я немовлят. Результати їх роботи були опубліковані в журналі Nature Sustainability.
Команда дослідників протягом одинадцяти років вивчала дані по народжуваності в 43 сильно залежать від річок муніципалітетах штату Амазонас в Бразилії. Їм вдалося з’ясувати, як кількість опадів, що випали за час вагітності жінки вплинуло на вагу і зріст дитини при народженні.
Згідно з отриманими даними, екстремальні кліматичні умови сприяють передчасним пологам, в результаті яких народжуються діти з дефіцитом маси тіла або недостатнім зростанням.
Дослідники підкреслюють, що екстремальні кліматичні умови можуть впливати на здоров’я матерів і їхніх майбутніх дітей різними способами, наприклад викликаючи неврожай, скорочуючи доступ до поживної та доступної їжі, збільшуючи поширеність інфекційних захворювань.
“Надзвичайно сильні дощі в Амазонці викликають повені в річках, які піддають бідніші сім’ї ризику захворювань, що передаються через воду, і створюють ідеальні умови для розмноження комарів, що призводить до спалахів малярії або лихоманки денге”, – відзначили фахівці.
Учені зробили висновок, що зміна клімату в Амазонії викликає сильне занепокоєння.