Вчені створили електронний дисплей, який можна компостувати після використання
Електронні відходи – актуальна проблема, тому, якщо електронний компонент не може бути повторно використаний або перероблений, він повинен бути як мінімум біорозкладаним. Ось тут-то і з’являється експериментальний новий електронний дисплей, який можна компостувати, коли він більше не потрібен.
Пристрій, створений вченими з Технологічного інституту Карлсруе (KIT) в Німеччині, є різновидом електрохромного дисплея. У ньому використовується органічний полімер, відомий як PEDOT:PSS, в якому ступінь поглинання світла змінюється з додаванням напруги – в результаті окремі сегменти дисплея змінюються між майже прозорим і непрозорим станами.
Цей полімер наносять на підложку з діацетату целюлози й запечатують в желатині з електролітом, що робить дисплей гнучким і липким. Електричний струм подається через золоті електроди. Як і інші електрохромні дисплеї, цей можна недорого виготовити за допомогою струменевого принтера.
Повідомляється, що процес друку можна легко масштабувати для комерційного виробництва, але він також дозволяє виробляти невеликі тиражі спеціалізованих дисплеїв нестандартних форм або розмірів.
На думку дослідників, ця технологія, ймовірно, знайде застосування в додатках з коротким життєвим циклом. Це можуть бути одноразові датчики, які надягають на шкіру, які стежать за станом пацієнтів, або пакування для харчових продуктів, яка показує, чи не зіпсувалася їжа.
«Наскільки нам відомо, це перша демонстрація біорозкладного дисплея, створеного за допомогою струминного друку», – говорить Херардо Ернандес-Соса, керівник групи друкованої електроніки Інституту світових технологій KIT. «Це прокладе шлях до стійких інновацій для інших електронних компонентів і виробництва більш екологічної електроніки».