Вчені створили їстівний гель із золота та срібла, що запобігає сп’янінню

Для тих, хто мріяв випити з друзями без наслідків, ця новина може здатися реальністю. Дослідники з ETH Zurich оголосили про створення революційного їстівного гелю, який запобігає сп’янінню від алкоголю.

Що відомо

Цей гель, успішно випробуваний на мишах, може знизити рівень алкоголю в крові до 50 відсотків і захистити організм від його шкідливих наслідків. Хоча дослідження тривають, вчені впевнені у своїй розробці та вже подали заявку на патент.

Унікальність гелю полягає в його складі, який включає прості інгредієнти: залізо, золото та сироватку. Використовуючи звичайні сироваткові білки, дослідники створили довгі тонкі фібрили, які змішують із сольовим розчином для отримання гелю.

Як це працює

Гель повільно засвоюється, що дозволяє йому працювати довше. Для розщеплення алкоголю використовуються каталізатори, зокрема атоми заліза. Гель реагує зі спиртом, перетворюючи його на оцтову кислоту і запобігаючи поглинанню організмом великої кількості алкоголю.

Дослідники ще не оголосили графік клінічних випробувань, але вже опублікували свої висновки в журналі Nature Nanotechnology.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше