Вчені вперше сфотографували в природі рідкісну африканську тварину
Міжнародна група вчених на чолі з зоологами з Оксфордського університету вперше в історії зробила знімок рідкісної тварини – дукера Вальтера. Вона потрапила в об’єктив фотокамери в нацпарку Фазао-Мальфакасса в Того, йдеться в статті, опублікованій в виданні African Journal of Ecology.
Дукери Вальтера (Philantomba walteri) – невеликі копитні тварини, схожі на антилоп. Довгий час вони були відомі по єдиному примірнику, який в 1968 році отримав в Того професор з Бельгії Вальтер Верхейен. Тільки в цьому столітті дані дукери почали потрапляти в руки зоологів з м’ясних ринків в Західній Африці. Це допомогло у 2010 році скласти науковий опис даного виду. Зараз відомо лише про 41 екземплярі дукерів Вальтера, придбаних на ринках країн Західної Африки.
Вчені до цього не спостерігали цих звірів живими, однак вважається, що вони живуть між лісом і саваною на території Беніну, Того і Гани. Там незвично сухий клімат, його флора і фауна відрізняється від оточуючих мусонних лісів. Висота в холці дукера Вальтера – менш як 40 сантиметрів, важить він від чотирьох до шести кілограмів. У нього невелика голова і короткі округлі вуха, короткі ноги та довгий хвіст.
«За 200 років ця антилопа проявила великий талант уникати вчених, але виявилася не здатною уникати мереж, пасток і мисливських собак», – вказав професор Девід Макдональд, команда якого встановила в лісах велику кількість фотопасток, щоб виявити видовий склад ссавців в нацпарку фаза-Мальфакасса .
Всього вчені ідентифікували 32 види ссавців, але найдивовижнішим для них стало отримання знімка дукера Вальтера.
«Сподіваємося, що наша захоплююча знахідка посилить потребу в подальшому захисту наших лісів, що залишилися і саван», – зазначив Габріель Сеньіагбето з Тоголезького товариства охорони природи.