Вчені встановили, що алергія може бути викликана стресом
Дослідження вчених з міського університету Осаки (Японія) показало, що сильні алергічні реакції можуть бути пов’язані з гормоном стресу, який вивільняє кортикотропін (CRH). Ці дані можуть допомогти виявити механізм, за допомогою якого CRH індукує проліферацію (розростання тканини організму шляхом розмноження клітин поділом) гладких клітин (MC) – агентів, які беруть участь у розвитку алергічних і анафілактичних реакцій.
У своїй повсякденній практиці я зустрічаю багато пацієнтів з алергією, які говорять, що її симптоми погіршилися через психологічний стрес. Саме це спонукало мене провести дослідження,
– каже професор Міка Яманака-Такаічі, провідний автор дослідження.
Коли дослідники додали CRH до органної культури носової порожнини, вони побачили значне збільшення кількості гладких клітин, а також їх проліферацію і дегрануляцію, яка може викликати вивільнення фізіологічно активних речовин, що провокують анафілактичну реакцію. Те ж саме вчені виявили й в слизовій оболонці носа мишей.
Також результати дослідження, опубліковані в International Journal of Molecular Sciences, показали, що кортикотропін можна придушувати за допомогою анталарміна (інгібітора CRHR1 – рецептора гормону кортикотропіну).
Крім розуміння впливу стресу на нашу алергію, ми також виявили багатообіцяючий терапевтичний потенціал у анталарміна. І це прекрасна новина для моїх пацієнтів,
– каже професор Яманака-Такаічі.