Вчені виростили людський мозок, під’єднали до комп’ютера і навчили вирішувати рівняння
Нове дослідження продемонструвало перспективність об’єднання клітин людського мозку з комп’ютерами. Живі нейрони навчалися швидше за штучні моделі та при цьому демонстрували практично ідентичні результати.
За допомогою стовбурових клітин, дослідники змогли створити колонію клітин, які повторюють структуру нейронних зв’язків і самих нейронів у людському мозку. Колонія називається органоїдом мозку. Вона була вирощена на масиві електродів високої щільності.
Нейромережа називається Brainoware. На зображенні нижче вона показана у віці від тижня до кількох місяців. Для навчання вчені використовували понад дві сотні аудіозаписів мови японців, які вимовляли головні звуки. Після тренування Brainoware змогла розпізнавати голос із точністю до 78%.
Наступним завданням науковців було навчити нейромережу розв’язання відображень Ено. Цього вдалося досягти за чотири дні. Після навчання Brainoware змогла вирішувати рівняння з точністю близько 80%. Тут вирощений мозок проявив себе краще, ніж штучний інтелект без довгого ланцюга елементів короткострокової пам’яті (Long short-term memory, LSTM).
Якщо порівнювати Brainoware і штучний інтелект з LSTM, то перемогу з невеликою перевагою на свою користь здобуває ШІ. Однак важливо зазначити, що штучна нейромережа пройшла 50 стадій навчання, тоді як на тренування Brainoware пішло в 10 разів менше часу.
Вчені вірять, що колонії живих нейронів перевершуватимуть як наявні, так і перспективні нейронні мережі на чипах. Це стосується як швидкодії, так і економічної ефективності. У разі створення повноцінних біокомп’ютерних систем, імовірно, буде порушено проблему етичного характеру, але до цього поки що дуже далеко.