Вчені зафіксували 3 млн галактик за допомогою радіотелескопа ASKAP
Астрономи Австралії створили та нанесли на карту зоряного неба 3 млн галактик за рекордно короткий час. За допомогою радіотелескопа ASKAP, який розміщений 200 км від міста Микатарра, знадобилося всього 300 годин, щоб зафіксувати понад 3 млн галактик. Третя частина з них абсолютно нові.
Про це 1 грудня повідомило державне об’єднання наукових та прикладних досліджень Австралії (CSIRO).
За словами вчених, завдяки телескопу їм вдалося зібрати та створити подібність «Google Карт Всесвіту». Надіються, що за допомогою радіотелескопа вдасться відкрити десятки мільйонів нових галактик в недалекому майбутньому. Зараз створена карта покриває 83% зоряного неба.
ASKAP складається з 36 супутникових антен діаметром 12 метрів кожна. Дзеркала мають інноваційну конструкцію – поворот в трьох осях. Це дає змогу робити панорамні фотографії неба. Розмір необроблених даних, згенерованих ASKAP складає 13.5 ексабайт (13.5 тисяч петабайтів, або 13.5 млн терабайт). Потім їх обробили за допомогою програмного забезпечення, розробленого CSIRO та суперкомп’ютера центру Pawsey.
Радіотелескоп відкриває перед астрономами великі можливості. Дає надію на те, що буде проведений статистичний аналіз галактик. Допоможе зрозуміти як влаштований Всесвіт.
Перші результати досліджень доступні в публікаціях астрономічного суспільства Австралії.,