Вчені заявляють що псилоцибін призводить до ремісії важкої депресії за три тижні
Вчені представили результати другої фази досліджень псилоцибіну де досягли дуже вражаючих результатів у людей з важкою формою депресивного розладу. Хоча питання з побічними ефектами ще залишається відкритим, наступного року планується проведення фінальної фази випробувань.
У дослідженні тестували різні дози псилоцибіну, порівнюючи результати з групою плацебо. У 233 добровольців спостерігалася важка стійка і тривала депресія, проте до кінця третього тижня лікування і протягом декількох місяців спостережень майже третина учасників домоглася ремісії, пише Stat.
Ремісії досягли 29,1% пацієнтів з найбільш високим дозуванням псилоцибіну (25 мг). За три місяці спостережень учасникам вдалося зберегти отриманий результат, уточнили автори. Дозування в 10 мг та 1 мг не показали статистично значущих поліпшень.
«Досі такого результату не вдалося домогтися в дослідженнях депресії, тому ми дуже задоволені», — заявив співавтор роботи Ларс Крістіан Уайльд.
В цей час американський регулятор FDA вже надав методу статус проривної терапії, тому в разі успіху подальших досліджень, які тривають, процес схвалення може бути прискорений.
Тим часом питання з побічними ефектами лікування психоделіком залишається відкритим. У 12 осіб спостерігалася суїцидальна поведінка, проте не зрозуміло, чи це є наслідком лікування або стандартним симптомом тяжкої депресії. В цей час команда більш детально вивчає анкети добровольців, щоб визначити причинно-наслідковий зв’язок. Вони також наводять дані дослідження психоделіка ескетаміну, схваленого раніше для лікування тяжкої депресії, в рамках якого було зареєстровано три випадки самогубства пацієнтів.
В інших дослідженнях був відзначений ефект псилоцибіну проти мігрені, а також позитивний вплив речовини на швидке зростання нових нейронних зв’язків.
Псилоцибін — психоактивна речовина, її вплив на організм схожий на дію ЛСД. В організмі псилоцибін перетворюється на псилоцин шляхом відокремлення залишку фосфорної кислоти. За своєю будовою псилоцибін та псилоцин подібні до нейромедіатора серотоніна, вони пригнічують його діяльність, ймовірно цим обумовлено психотропний ефект цих речовин. В природі ця речовина зустрічається в деяких грибах. Також, деякі країни спеціально синтезують цю речовину для медичного застосування.