Величезні фрагменти іншої планети поховані глибоко в надрах Землі, припускають вчені
Вчені з Університету штату Арізона (ASU) підготували статтю, в якій виклали нове обґрунтування гіпотези про масштабну катастрофу з далекого минулого Землі, в ході якої з’явився Місяць.
Передбачається, що в Землю врізалася щільніша, але меншого розміру планета Тейа. Шматок, який відколовся від Землі або Теї й став Місяцем, а залишки Теї розлетілися по космосу або занурилися глибоко всередину Землі, як намагаються довести дослідники з США.
Теорія про ударне виникнення Місяця ненова, як і ідея про появу всередині нашої планети великих областей з низькою швидкістю зсуву — двох гігантських аномалій всередині мантії на поверхні зовнішнього ядра Землі. Але це тільки гіпотези, для яких поки немає прямих доказів. Вчені з Університету штату Арізона впевнені, що їх нові розрахунки істотно додали ваги гіпотезі про інопланетне походження аномалій в мантії Землі.
Щільність гіпотетичної планети Тейа істотно перевищувала щільність стародавньої Землі, тому її багаті залізом великі фрагменти поступово занурилися до ядра нашої планети. Один такий фрагмент розташований під Африкою, а інший — під Тихим океаном. Дослідники вивчають сейсмічну поведінку цих аномалій та констатують їх різницю від поведінки інших земних порід. Згідно з новим моделювання поведінки аномалій, воно вкладається в теорію про зіткнення із Землею меншою планети, але з більшою на 6% щільністю.
Крім моделювання мантії, результати розрахунків також узгоджуються з попередніми дослідженнями, які передбачають, що певні хімічні сполуки, виявлені в аномаліях в земній мантії (у великих областях з низькою швидкістю зсуву), не молодше часу гіпотетичного зіткнення з Тейєю 4,5 млрд років тому. У аномаліях може зберігатися матеріал Теї, який набагато старший за саму подію — зіткнення.
Уточнимо, стаття про дослідження готується до публікації в Geophysical Research Letters, але ще не пройшла рецензування.