Великобританія збільшить свій ядерний потенціал на 40%
Великобританія планує збільшити число ядерних боєголовок, які використовуються в ракетах Trident II на британських субмаринах, на 40% – з нинішніх 180 до 260. Про це інформувала газета Financial Times з посиланням на два джерела, знайомих зі змістом Комплексного огляду питань безпеки, оборони та зовнішньої політики країни, публікація якого запланована на вівторок, пише УНН.
У цьому 100-сторінковому документі спільно розглядаються питання національної безпеки, зовнішньої політики та підходу Великобританії до світової економіки, викладається концепція розвитку до 2030 року і те, як Великобританія “буде використовувати для її реалізації весь спектр можливостей нашої міжнародної політики”, повідомили в канцелярії британського прем’єра Бориса Джонсона.
Подібний крок, який свідчить про відхід Великобританії від прагнення в останні десятиліття до нерозповсюдження ядерної зброї, покликаний зміцнити статус королівства як ядерної держави і надійного союзника США в сфері оборони, зазначає видання. Воно не уточнює, чи йде мова про збільшення боєголовок, розгорнутих на підводних човнах, або ж про збільшення загального їх числа в ядерному арсеналі.
Програма ядерного стримування Trident II спирається на групу з чотирьох ракетних підводних крейсерів з 40 термоядерними боєголовками на кожному. Влада запланувала витратити 41 млрд фунтів (майже 58 млрд доларів США) на створення атомних підводних човнів типу Dreadnought, оснащених балістичними ракетами Trident II. Зараз весь ядерний арсенал Великобританії розміщений на чотирьох підводних човнах типу Vanguard, що базуються на базі ВМС Клайд на північний захід від міста Глазго.
Згідно з рекомендаціями, викладеними в попередній версії огляду, Лондон ще в листопаді минулого року вирішив в найближчі чотири роки додатково направити на зміцнення оборонного потенціалу 16,5 млрд фунтів (майже 23 млрд доларів) – найбільші інвестиції у сферу оборони за останні 30 років. В останні місяці, крім Національних кібернетичних сил, Великобританія створила агентство з питань штучного інтелекту і заснувала нове космічне командування, яке повинно буде здійснити перший запуск британської ракети із супутником з території Шотландії в 2022 році.
В основу плану модернізації британських ВС в рамках концепції, яка буде представлена в огляді, упор також робиться на глибоку інтеграцію сухопутних військ, ВМС, ВПС, космічних і кібернетичних сил і підвищення оперативної сумісності з силами союзників.