Військові показали принцип дії західних касетних снарядів (відео)
Українські Сили оборони показали, який ефект мають декілька американських касетних боєприпасів. Кадри з застосування касетних снарядів показали з дрона спецпідрозділу Нацгвардії «Омега».
По позиції російських військових випустили декілька 155-мм касетних снарядів, після чого видно, що суббоєприпаси формують коло з вибухів. Західні касетні боєприпаси M864 та M483A1, які стоять на озброєнні української артилерії, мають суббоєприпаси.
У касеті снаряда M864 розміщено 72 бойові елементи. Це 48 дрібних кумулятивно-уламкових боєприпасів M42 і 24 більш великих M46. Під час підриву елементи обох типів розкидають уламки в радіусі кількох метрів.
Своєю чергою M483A1 має суббоєприпаси M42 у кількості 64 одиниць і M46 у кількості 24 одиниць. Кожен із суббоєприпасів М42/М46 має зону суцільного ураження 10 квадратних метрів. Але уламкова дія ефективна в радіусі 50 метрів від місця розриву суббоєприпасу.
Коли суббоєприпаси розсіються по колу та вибухають, то вони створюють зону суцільного ураження та зону осколкового ураження. Тому зона ураження касетного снаряда виглядає у формі кола.
При цьому, якщо розрив суббоєприпасу припаде на бронетехніку, то він здатен її знешкодити. Таким чином підрив касетного снаряда на місцевості накриває приблизно 900 – 1000 квадратних метрів суцільної зони ураження уламками (10 квадратів на 88 боєприпасів), і набагато більшу площу – зоною часткового (уламкового) ураження.
Ефективність залежить від безлічі факторів – висоти підриву касетного боєприпасу, наявності укриттів та засобів індивідуального броньового захисту у противника та іншого. Касетні снаряди вкрай ефективні проти піхоти противника, яка не має оборонних споруд або проводить піший наступ