Війна в України показала США, що дорогі боєприпаси з GPS-наведенням неефективні

Згідно з інформацією, яку надав Стейсі Петтіджон The Washington Post, директор оборонної програми Центру нової американської безпеки, війна в Україні дійсно змушує США переосмислювати деякі військові стратегії та припущення. Він зазначив, що російсько-українська війна підкреслила вразливість деяких видів високоточної зброї, таких як ракети для систем Himars або артснаряди Excalibur, які наводяться на ціль за допомогою GPS. Ці види озброєння виявилися чутливими до російських засобів радіоелектронної боротьби, які можуть відхиляти їх від курсу.

Однак, ця ситуація виходить за рамки простої вразливості певних типів зброї. Вона також вказує на необхідність глибшого розуміння воєнних конфліктів та потенційних супротивників. Як відзначається в аналізі військових експертів, попередні припущення про компетентність та ефективність збройних сил можуть призвести до неправильної оцінки їхньої реальної ефективності та спроможності. Наприклад, перед війною в Україні багато аналітиків Пентагону вважали, що російські війська є досить боєздатними та компетентно керованими, а їхнє обладнання є досить потужним. Однак під час війни російські збройні сили виявилися не такими й грізними та мають критичні недоліки, особливо в логістиці, управлінні та координації між повітряними та наземними підрозділами​​. Ба більше, Пентагон давав Україні декілька тижнів.

Ці уроки важливі не лише для розуміння поточної ситуації в Україні, але й для формування майбутньої оборонної стратегії США. Вони підкреслюють потребу у більш гнучкому та адаптивному підході до оцінки військових загроз та розробки стратегій, зокрема з урахуванням можливості боротьби з більш сучасними та технологічно розвинутими противниками, такими як Китай.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше