Влада США звинуватила Google в незаконному стеженні за своїми працівниками
У Сполучених Штатах Америки Національне управління з трудових відносин звинуватило Google в порушенні трудового законодавства.
Йдеться про те, що компанія відстежує плани співробітників виходити на мітинги, а потім звільняла незаконно з роботи, повідомляє The Guardian. Зазначимо, що історія ця триває ще з 2019 року, коли компанія звільнила своїх робітниць Лоренс Берланд і Кетрін Спірс через їх протести проти співпраці з консалтинговою фірмою IRI Consultants, яка допомагає в боротьбі з профспілками. Берланд тоді закликала співробітників до протестів, а Спірс створила pop-up (спливаюче) вікно, яке розповідало про законність протестів, при відкритті сайту IRI Consultants.
В результаті Google звільнила їх обох, звинувативши при цьому Спірс в порушенні політики безпеки. Спірс запевняє що, звільнення в такий спосіб зашкодило її репутації в технічній спільноті.
Працівники Google стверджують, що керівництво компанії відстежує їх активність, щоб запобігти мітингам. Зокрема, в браузери Chrome були встановлені розширення, які попереджали керівника про планування подій з кількістю учасників 100 чол. або орендою понад 10 кімнат для переговорів.
Національне управління з трудових відносин заявляє, що це не поодинокий такий випадок. Компанія нібито і раніше звільняла і навіть погрожувала «придушити активність на робочому місці».