Волинський хижак: новий безпілотник з безпрецедентною живучістю готовий до бою (300 км)

Волинські фахівці розробили новий розвідувальний безпілотник RAIDER-1, який має високу живучість і дальність польоту до 300 кілометрів. Конструкцію дрона було модернізовано на основі іноземного аналога, що дає йому змогу надійно тримати горизонт і стійко передавати відеосигнал оператору протягом усього польоту.

RAIDER-1 отримав продовження у вигляді вантажного безпілотника RAIDER-2, який проходить тестові випробування як бомбардувальник. Апарат здатний нести понад п’ять кілограмів боєприпасів, радіообладнання, систем зв’язку або наведення на цілі. “Двійка” оснащена потужними відеокамерами і малошумними двигунами з демпферами, що робить дрон практично безшумним. Чотири двигуни і велика площа крила дають змогу безпілотнику здійснювати польоти до 10 кілометрів, виконуючи всі функції RAIDER-1 і маючи підвищену живучість під час посадки.

RAIDER-2 може виконувати польоти за заздалегідь заданим маршрутом, враховуючи особливості ландшафту, і передавати відеосигнал як в автономному режимі, так і в режимі реального часу. Під час випробувань перевіряється стійкість “пташки” до роботи в умовах протидії ворожих систем радіоелектронної боротьби.

Військовий інженер-конструктор із позивним “Вінкс” зазначив, що в кожному регіоні України ведуться розробки різних типів безпілотників для бойових умов, але такі характеристики, як в обох “Райдерів”, є унікальними. Один із прототипів здатен літати до чотирьох годин, інший – до п’яти.

Розробки проходять випробування в районах бойових дій для перевірки живучості в різних погодних умовах, включно з дощем і снігом. Встановлені на безпілотниках камери забезпечують зйомку з різних ракурсів, що дає змогу отримувати стабільне зображення.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше