Вперше опубліковано відео запуску, ймовірно, модернізованої української ракети С-200

В мережі оприлюднено перше відео пуску української ракети, яка, за зовнішнім виглядом, може бути С-200, що адаптована для ударів по наземних цілях.

Кадри із запуском ракети з’явилися в українських пабліках, що висвітлюють війну, а згодом їх показали й російські воєнні пропагандисти.

Достовірно невідомо, чи дійсно на відео показано запуск переробленої ракети С-200, а також де і коли його було знято.

Тактико-технічні характеристики модернізованої української С-200 також невідомі. Росіяни заявляли, що ракети можуть бити по наземних цілях з відривом до 600 км. Головред Defense Express Олег Катков говорив, що поки на практиці ці ракети такої дальності не продемонстрували.

Також відео, у понеділок, 2 жовтня, опублікував журналіст Юрій Бутусов.

Він теж вважає,  що це може бути першим візуальним підтвердженням бойового пуску ракети 5В28 комплексу С-200 для ураження наземних цілей.

«Швидше за все, від оригінальної ракети залишився тільки корпус. Адже для того, щоб перетворити цю ракету в балістичну, необхідно було переробити систему наведення», — пише Бутусов.

Зенітні ракетні комплекси С-200 в Україні було знято з озброєння десять років тому. “Фішкою” радянської ракети 1960-х років була дальність – вона повинна була збивати стратегічні бомбардувальники США B-52, що летять на великій висоті та відстані. Зараз в Україні ракети С-200, ймовірно, переробляють для ударів по наземних цілях рф.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше