Вперше показали відео скидання китайського аналога “Кинжал” – гіперзвукової ракети 2PZD-21
У Китаї показали відео зі своєю новою і втаємниченою ракетою повітряного базування, яка відома під індексом 2PZD-21. Про її існування вперше стало відомо у листопаді 2022 року, коли її показали під час міжнародного авіашоу в Чжухаї, хоча перша інформація про розробку Китаєм гіперзвукової ракети повітряного базування датується ще 2018 роком.
Попри публічну демонстрацію, точні характеристики ракети залишаються неоголошеними. А у новому відео, ця ракета з’являється лише на декілька секунд та скидається з бомбардувальника H-6K (локалізована та глибоко модернізована версія Ту-16). Чи було це лише скидання, чи мова йде про повноцінний запуск – невідомо.
Chinese H-6K strategic bomber firing 2PZD-21 air-launched hypersonic anti-ship ballistic missile.
It’s a variant of China’s YJ-21 missile, which is capable of engaging both land and naval targets at hypersonic speeds.
2PZD-21 missile has a combat range exceeding 2,000 km. pic.twitter.com/I64OqHTxO2
— Clash Report (@clashreport) May 1, 2024
Саме відео вийшло 1 травня, до міжнародного дня праці, та присвячене китайській бомбардувальній авіації. У ролику також показано використання звичайних авіабомб, роботу пілотів та наземного персоналу.
Як і стосовно Х-47М2 “Кинжал”, вважається, що основою для 2PZD-21 стала тактична балістична ракета, скоріш за все – CM-401. Це твердопаливна ракета, яка призначена для запуску з комплексу B-611 та має заявлену дальність для експортної версії у 290 км.
Аналогічно балістичній ракеті “Искандер” має складну траєкторію на маршевій ділянці польоту, а за наведення на кінцевій ділянці використовує активну радіолокаційну головку, що також дозволяє використовувати її і як балістичну протикорабельну ракету.
Але головна відмінність 2PZD-21 від Х-47М2 “Кинжал” полягає у тому, що її носієм може бути дозвуковий бомбардувальник. Якщо носієм “Кинжала” є МиГ-31К, який є фактичним першим ступенем ракети, що не лише підіймає її на значну висоту, а й розганяється перед пуском до надзвукових швидкостей, то китайська ракета скидається з дозвукового H-6K.