Вперше в світі китайська метанова ракета LandSpace відправила супутники на орбіту

Zhuque 2 Y-3, розроблений пекінською приватною аерокосмічною компанією LandSpace, вилетів із центру запуску супутників Цзюцюань на північному заході Китаю о 7:39 ранку, повідомляє державне інформаційне агентство Сіньхуа. Ракета відправила три супутники – Honghu, Honghu 2 і TY-33 – на заплановану орбіту, йдеться у звіті.

LandSpace заявив, що запуск «поклав початок новому етапу комерціалізації запуску ракет з рідинним двигуном у Китаї» та довів надійність і стабільність технології.

«Ми будемо постійно створювати високонадійні, економічно ефективні та високопродуктивні комерційні пускові ракети», — заявили в компанії.

«Ключ до досягнення справжньої індустріалізації та комерціалізації рідинних ракет — це реалізація недорогого, великомасштабного виробництва та доставки ракет і забезпечення безперервного та стабільного успішного запуску».

Екіпаж китайського космічного корабля Shenzhou 16 повертається на Землю після 5 місяців перебування на орбіті

У компанії заявили, що супутники Honghu і TY-33, розроблені китайським стартапом Spacety, і Honghu 2, створений стартапом Hongqing Technology, були виведені на сонячно-синхронну орбіту висотою 460 км (285 миль). Вони не вказали вагу або розмір кожного супутника. Але було сказано, що потужність ракети еквівалентна здатності вивести до 1,5 тонни на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Очікується, що з удосконаленнями зможуть збільшити свою вантажопідйомність до 4 тонн на цій орбіті, задовольнивши потреби космічних апаратів і супутників на навколоземній орбіті, повідомляє компанія. Ракета мала довжину 49,5 метрів (162 фути), діаметр 3,35 м і мала стартову масу 220 тонн без урахування корисного навантаження.

Китайське інформаційне видання Caixin повідомило, що LandSpace планує наступні три запуски та подвоїти кількість щорічно, щоб досягти 12 запусків у 2026 році.

Китай випередив SpaceX з першим у світі запуском ракети, що працює на метані. Китай прагне стати провідною світовою космічною державою до 2045 року та використовувати інновації в космосі для стимулювання загального розвитку країни. Натхненні SpaceX Ілона Маска, компанією, заснованою у 2002 році, щоб скоротити витрати на запуск і зробити космічні польоти доступнішими, приватні технологічні стартапи, такі як LandSpace, почали рости в Китаї та працюють, щоб наздогнати згаяне.

LandSpace вперше спробував запустити метан-кисневу ракету в грудні 2022 року, але спроба була невдалою. У липні вона спробувала ще раз і досягла успіху, ставши першою у світі, яка зробила це, і відкрила нову еру для метану в комерційних запусках. Метан горить чистіше, ніж паливо на основі вуглецю, що подовжує термін служби двигуна та робить його більш придатним для багаторазових ракет. За даними американського космічного агентства NASA, метан також стабільніший і щільніший, ніж рідкий водень, найпоширеніше ракетне паливо, що дозволяє зберігати його при «більш керованих температурах» і дозволяє використовувати менші баки.

Дві інші ракети на рідкому кисні метану американського виробництва – SpaceX Starship і Terran 1 американської аерокосмічної фірми Relativity Space – зазнали невдачі при спробі вийти на орбіту на початку цього року.

Джерело news.satnews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше