Вперше в українській медицині: штучний інтелект допомагатиме у боротьбі з туберкульозом

Фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області вперше в Україні почали використовувати штучний інтелект для діагностики туберкульозу.

Про це повідомляє Центр громадського здоровʼя МОЗ України.

Штучний інтелект автоматично аналізує рентген-знімки та відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.

“Обладнання вже встановлено та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем ШІ при діагностиці ТБ у пацієнтів”
Центр громадського здоровʼя МОЗ України

Системи ШІ для обробки діагностичних даних успішно використовуються у понад 40 країнах світу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Щороку на туберкульоз хворіють понад 10 млн людей.

“Діагностика, раннє виявлення захворювання та дисципліна у дотриманні рекомендацій лікаря є секретом успішного лікування”
Центр громадського здоровʼя МОЗ України

Наразі Україна відноситься до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше