Вибір піддону для душа: на що звернути увагу
Збір душового боксу починається з піддона. Він є своєрідним фундаментом для всієї конструкції. Давайте поговоримо про те, які варіанти піддонів існують та про безпіддоні рішення, які часто використовують у кутових душах.
Матеріал виготовлення
Метал. Метал має найбільшу теплопровідність, відповідно, в металічних піддонах втрати тепла будуть найвищими. Але, метал набагато міцніший за пластик та акрил, з ним можна зробити досить тонкі стінки піддону, без втрати стабільності (конструкція менше прогинається під вагою людини). З металом є всього два варіанти: сталь – усереднений варіант за ціною та експлуатаційними якостями або чавун – дорожчий, але краще тримає тепло, при цьому піддони будуть важчими за однакових розмірів.
Кераміка. За зовнішнім виглядом керамічні піддони, напевно, найпривабливіші. Вони добре гармонують з іншою керамікою: мийками, унітазами, біде. Керамічні піддони поглинають майже всі звуки, їх легко доглядати, у них дуже щільна та однорідна поверхня, вони майже не втрачають тепла. Проте керамічні піддони коштують чи не найбільше.
Акрил. Є, напевно, оптимальним вибором за критерієм “ціна/якість”. Так само як і кераміка, досить добре глушить звук та зберігає тепло. Будь-які подряпини чи сколи на поверхні легко виправити за допомогою спеціального рідкого акрилу у разі необхідності. Недолік в акрилових піддонів лише один, для ваги від 120 кг, потребують додаткового армування, що значно здорожчує виріб.
Штучний камінь. Гранітний чи мармуровий композит (камінна щебінка скріплена епоксидною смолою) та кварил, стенокс, варикор і решта різновидів штучного каменю мають дійсно високі експлуатаційні якості та прекрасний зовнішній вигляд. Але ціна таких піддонів співставна з якісними керамічними.
Душові трапи – альтернатива піддонам
Замість піддону можна використати душовий трап – дренажну систему, котра виводить воду просто у підлогу. Але для цього потрібно планувати монтаж такого зливу ще на стадії капітального ремонту. Крім того, потрібно покласти на підлогу
Вибір форми піддона
Це напряму залежить від того, скільки місця у вас для монтажу душової кабіни. Найкомпактніші кутові моделі з закругленою формою. Тобто до стіни примикають прямі кути, а назовні йде скруглення по радіусу. Такий варіант, оснащений дверцятами на роликах, найбільш ощадливо використовує простір.
Якщо ж проблем з вільним місцем нема, то форму можна обрати будь-яку. Для монтажу біля стіни найкраще підходять прямокутні піддони, а для установки посеред просторої ванної стильним варіантом може бути круглий піддон, або багатогранник.