“Виглядає, як бутерброд”: у рф почали оснащувати Т-90М Прорив дуже щільним динамічним захистом (фото)
Під час виробництва танку Т-90М “Прорыв” у рф почали штатно встановлювати додатковий динамічний захист за новою вкрай щільною схемою. Настільки щільно, що блоки “Контакту” встановлюються навіть на люки екіпажу.
Вже є декілька фото з такими машинами, які були зняті у різний час, але вони заброньовані по однаковому принципу, тому скоріш за все мова йде про серійне рішення. Напрям якого – ще більше посилити захист машини у верхній полусфері проти скидів та FPV-дронів.
Через це за цим захистом вже майже не видно самого “мангала”, який став лише платформою для кріплення блоків ДЗ. При цьому розміщення блоків дуже щільне, й увагу привертає навіть встановлення їх на люки башти, які додатково прикриваються відкидними екранами з сітки-рабиці.
Щільність розміщення контейнерів на Т-90М також чудово демонструє наступне фото:
При цьому якщо раніше “мангал” був піднятий і його задачею було знищення кумулятивної воронки боєприпасу чи викликати її передчасну детонацію, для чого конструкція підіймалась над баштою, то тепер він навпаки монтується максимально низько.
Блоки динамічного захисту також розміщені й по боках цієї конструкції, прикриваючи простір між баштою та “мангалом-платформою”. На фото нижче також можливо побачити пробиття машини між “мішками” з ДЗ – ще одним штатним комплектом додаткового динамічного захисту.
Ще один новий елемент захисту – відкидна конструкція з сіткою-рабицею над моторно-трансмісійним відділом.
Також треба зазначити, що нікуди з Т-90М “Прорыв” не подівся й штатний динамічний захист “Реликт”, й фактично мова йде про “бутерброд” з динамічного захисту.
Але попри дійсно значне посилення бронювання ворогом своїх машин необхідно пам’ятати, що вага кожного контейнера “Контакт-1” з двома елементами 4С20 складає 5,3 кг без кріплень. Тобто такий додатковий шар точно не позитивно впливає, ані на рухомість самого й так переобтяженого Т-90М, ані на механізми повороту башти.
Також треба враховувати, що ДЗ найбільш ефективний у випадку розміщення під кутом. Ефективність “Контакту” при куті зустрічі кумулятивного струменя у межах 30-40 градусів до горизонталі становить 400-450 мм умовної броні, але при 90 градусах вона падає до 100-200 мм.