Висока ефективність HIMARS зумовлена наявністю у ЗСУ доступу до супутникових даних
Своїми успіхами українська армія зобов’язана не тільки поставленим Пентагоном ракетним комплексам HIMARS. Без розвідувальних даних, швидкого опрацювання інформації та новітніх “комерційних” технологій їхня ефективність була б у кілька разів нижчою. Війну з російською федерацією ми виграємо не внаслідок використання ракетних снарядів GMLRS і високоточних артилерійських боєприпасів, а завдяки сучасним інформаційним технологіям. Йдеться про безпілотники, супутникові апарати та штучний інтелект. Про це з посиланням на американських експертів пишуть журналісти Vox.
Репортери поспілкувалися з екс-співробітниками оборонного відомства США. Вони повідомили, що більша частина використовуваних українською армією технологій має статус комерційних. Це означає, що вони доступні не тільки військовим. За словами Кендіс Рондо, яка працює в аналітичному центрі New America дослідником, в Україні можна спостерігати унікальне поєднання сучасних інформаційних і військових технологій.
Рондо зазначила, що переломити хід війни українським військовим вдалося завдяки комплексам HIMARS, які виробляються компанією Lockheed Martin. Водночас одними HIMARS війну виграти неможливо. Висока ефективність ракетних комплексів пояснюється наявністю в їхніх операторів платформ для зв’язку, що дають їм змогу отримувати розвідувальні дані про місцезнаходження цілей в онлайн-режимі.
Рондо підкреслила, що українські військові обробляють інформацію набагато швидше за росіян. Саме цим фактом і пояснюються успіхи ЗСУ на фронті.
Не останню роль у перемогах української армії відіграють компактні комерційні коптери, які використовуються для коригування вогню, збору інформації, скидання гранат тощо. Переміщення противника відстежують за допомогою комерційних супутників. ЗСУ використовують на позиціях “космічний” інтернет Starlink. У сучасних війнах технологічна перевага є вирішальним фактором у досягненні успіху.