Windows 11 почала ігнорувати браузер за замовчуванням, віддаючи перевагу Edge
Збірка Windows 11 під номером 22494 не дозволяє обробляти інтернет-посилання будь-яким браузерам крім Edge, навіть якщо ті обрані як браузер за замовчуванням. Розробник Даніель Александерсен (Daniel Aleksandersen), який ще у 2017 році створив безкоштовну утиліту для протидії поведінковим змінам, внесеним Microsoft у спосіб обробки посилань, назвав такі дії софт-гіганта антиконкурентною. Після випуску збірки 22494 його ПЗ перестало працювати.
Як правило, інтернет-посилання обробляються Windows тим браузером, який встановлений за замовчуванням. Однак існують способи зареєструвати користувальницький обробник протоколів для ОС та веб-браузерів, який визначає, яке ПЗ використовуватиметься для взаємодії з посиланням. Наприклад, Microsoft додає до деяких посилань префікс microsoft-edge:https://, щоб відкривати їх саме через Edge. Microsoft робить це не для всіх посилань, а тільки для тих, які пов’язані зі службами Windows, такими як “Новини” та “Погода”.
Такі браузери, як Brave та Firefox нещодавно впровадили засоби, які дозволяють протистояти примусовому відкриттю посилань в Edge. Однак утиліта EdgeDeflector, розроблена Александерсеном, більше не працює, починаючи зі складання 22494 Windows 11. Представник Mozilla заявив, що вбудовані в Firefox засоби, які протистоять відкриттю посилань в Edge, також перестали функціонувати.
У Windows 11 компанія Microsoft зробила зміну браузера за умовчанням ще більш незручною. Окрім необхідності вибору нового браузера вручну в налаштуваннях, користувачам тепер потрібно призначити всі типи посилань та файлів, які відкриватимуться за його допомогою.
Розробники вважають, що поведінка Microsoft суперечить антимонопольному законодавству. Видання The Register запитало міністерство юстиції США, чи відомо йому про зміну, внесену Microsoft у Windows 11 22494. Відповіді поки не надійшло.