WSJ: Найбільша криптобіржа Binance йде на дно

Після падіння FTX здавалося, що світ криптовалюти майже повністю перейшов у руки Binance — однак за рік найбільша у світі криптобіржа теж опинилась в біді.

Імперія Binance «‎тремтить» під загрозою примусових заходів з боку офіційних установ США та втрачає своїх топменеджерів — лише за останні 3 місяці пішли щонайменше 1500 співробітників, бо компанія почала скорочувати витрати й готуватись до спаду бізнесу.

Попри те, що Binance все ще є великим гравцем у криптоіндустрії, за даними Kaiko, криптобіржа наразі обробляє близько половини всіх угод з купівлі/продажу криптовалюти — у порівнянні з 70% на початку року.

Падіння великої криптобіржі матиме величезні наслідки для індустрії — і хоча на її місце прийдуть менші компанії, у короткостроковій перспективі ліквідність на ринку може випаруватися, що призведе до різкого зниження вартості токенів.

Один інституційний трейдер в коментарі The Wall Street Journal розповів, що його компанія провела екстренні тренування, щоб швидко вивести свої активи з Binance у разі краху.

Ї Хе, співзасновниця Binance та головна маркетингова директорка, обіцяла, що компанія впорається з проблемами, у зверненні до співробітників минулого місяця:

«Кожна битва — це ситуація «переможи або помри», і єдине, що може нас перемогти, — це ми самі. Ми перемагали незліченну кількість разів, і нам потрібно це зробити й цього разу».

Binance часто інвестує у крипто- та інші проєкти — зокрема й у X, раніше відомий як Twitter. Співзасновник компанії Чанпен Чжао — або CZ, як його знають 8,6 мільйона підписників X — є найвідомішою особистістю у світі криптовалют.

«Ви просто не можете кількісно оцінити, що станеться з галуззю, якщо Binance зникне, враховуючи, що вона відповідала за величезну кількість інновацій і зростань», — сказав Ентоні Джорджіадес, генеральний партнер Innovating Capital.

Міністерство юстиції США провело багаторічне розслідування, яке, за словами обізнаних людей, може призвести до кримінальних звинувачень проти Binance та Чжао, і штрафів на мільярди доларів.

Чанпен Чжао. Фото: Bloomberg

Binance також стикається з позовом Комісії з цінних паперів і бірж, який стверджує, що компанія і Чжао незаконно працювали в США та зловживали коштами клієнтів. Криптобіржа визнала минулі помилки, але каже, що гроші клієнтів у безпеці, і вона прагне дотримуватись вимог регуляторів.

«Ми невтомно працювали не лише над тим, щоб вивчити уроки минулого, але й продовжували інвестувати в команди та системи, які забезпечують захист користувачів», — сказав речник криптобіржі.

Binance була запущена в Китаї у 2017 році, хоча стверджує, що в неї немає місцеперебування, а співробітники розкидані по всьому світу. Глобальний вебсайт криптобіржі доступний трейдерам майже скрізь, але ситуація змінюється, зокрема в низці європейських країн.

Активність на місцевій американській біржі Binance.US практично зникла, а гендиректор, начальник з юридичних питань і керівник відділу ризиків нещодавно залишили компанію. За кілька днів до звільнення CEO Binance.US Браян Шродер заявив, що дохід на біржі впав на 70% з початку року.

Співробітникам Шродер сказав, що Чжао має вирішити «нормативні питання, передати свої пакети .US у сліпий траст або продати свої акції», щоб американська платформа продовжила зростання. За його словами, ці кроки дозволять компанії розблокувати банківські відносини та отримати ліцензії. Чжао є мажоритарним власником Binance.US і глобальної біржі.

За словами людей, обізнаних з ситуацією, Binance та Міністерство юстиції вели перемовини місяцями, і всередині криптобіржі точилися дискусії щодо того, чи повинен Чжао піти у відставку.

За даними WSJ, потрясіння в компанії вдарили й по моральному духу працівників.

«Деяким звільненим працівникам повідомили за 0 днів про звільнення. Вони просто не могли увійти в систему. Чи це шанобливе ставлення до них? Чи є 2 тижні на звільнення?» — запитав Чжао один анонімний співробітник у загальному чаті (дев’ять інших вподобали це, однак питання залишилося без відповіді).

Міністерство юстиції також ініціювало розслідування щодо Binance та можливого порушення санкцій США проти росії та допитувала головного спеціаліста компанії з комплаєнсу Ноа Перлмана. Тиск з боку відомства був однією з причин рішення Чжао згорнути бізнес у рф — колись одному з її найважливіших ринків.

Binance уклала угоду про продаж всього свого російського бізнесу криптообміннику CommEX, і там впевнено заявили, що не належать Binance, але відмовилися розкрити імена власників, адже вони «не хочуть публічності»

Чжао публічно залишався зухвалим:

«Ми — одна спільнота», — написав він на X у день, коли керівники з росії покинули компанію. «Продовжуйте будувати!»

Але сидячи у своєму будинку в ОАЕ (які не мають угоди про взаємну екстрадицію зі США) Чжао залучав нових юристів для розгляду справи Міністерства юстиції, як стверджують люди, знайомі з ситуацією.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело wsj
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше