xAI робить відкритим вихідний код своєї потужної мовної моделі Grok

Компанія xAI, що належить Ілону Маску (Elon Musk), опублікувала на GitHub вихідний код своєї великої мовної моделі Grok-1 обсягом 314 млрд параметрів під відкритою ліцензією Apache 2.0.

У відкритий реліз увійшли базові ваги моделі, мережева архітектура та інші складові. Як зазначається, Grok-1 не зазнавала спеціальної оптимізації або цензури для конкретних завдань на кшталт діалогових систем.

Модель була навчена протягом чотирьох місяців до жовтня 2023 року і призначалася для генерації коду, текстів і відповідей на запитання. Відкриття коду дасть змогу стороннім дослідникам і розробникам працювати з моделлю.

Попри відкриття ваг та інших складових, Grok-1 поставляється без навчального коду і відтворюваних наборів даних.

Після купівлі Twitter (X) Ілон Маск неодноразово критикував закритість вихідного коду ШІ-моделей конкурентів, таких як OpenAI. Тепер він судиться з OpenAI, звинувачуючи компанію в порушенні угоди про відкритий код.

Публікація вихідних кодів є поширеною практикою для отримання зворотного зв’язку і поліпшення моделей. Однак найбільші гравці вважають за краще зберігати код закритим або видавати обмежені ліцензії, як у випадку з Llama 2 від Meta.

Після запуску чат-бота Grok на базі цієї моделі раніше для доступу до нього була потрібна платна передплата на X. Але в попередньому тестуванні він не зміг виділитися на тлі ChatGPT, Gemini та інших досконаліших систем.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше