Xiaomi знайшла спосіб збільшити ємність батарей смартфонів на 10% за тих же фізичних розмірів
Xiaomi коротким повідомленням у Weibo анонсувала нову перспективну акумуляторну технологію, над якою зараз працює її R&D відділ. Її дослідники знайшли спосіб збільшити вміст кремнію всередині літій-іонного акумулятора (Li-ion) приблизно в 3 рази, що, своєю чергою, позитивно позначилося на її енергоємності. Нова батарея дозволить смартфону запасати більше енергії, без збільшення його фізичних габаритів.
За тих же фізичних розмірів інженерам Xiaomi вдалося отримати додаткові 10% мА·год та забезпечити до 100 хвилин додаткового часу роботи без підзарядки.
Інженери покращили компонування, що дозволило ефективніше використовувати простір усередині корпусу батареї. Зокрема, мікросхема захисту PCM більше не лежить — її розгорнули на 90 градусів, щоб вивільнити додаткове місце.
Xiaomi також оснастила нову батарею датчиком витрати заряду, який використовує передові алгоритми, які підвищують безпеку та термін служби елементів під час нічної зарядки. Він пом’якшує негативний ефект від перезаряджання, коли пристрій довго залишається підключеним до електромережі. Також згадується якась просунута система контролю температури, але поки що без подробиць.
Перші серійні батареї такого типу мають з’явитись у другій половині наступного року. Зважаючи на все, це еволюційний розвиток технології батарей на основі оксиду кремнію, що дебютувала в Xiaomi Mi 11 Ultra.
Наприкінці травня 2021 року Xiaomi продемонструвала 200-ватну зарядку HyperCharge на прикладі модифікованої версії Mi 11 Pro з акумулятором 4000 мА•год — повна зарядка зайняла лише 8 хвилин, а 50% заряду вдалося відновити за 3 хвилини. Пізніше виробник уточнив, що технологія «з’їдає» всього 20% ємності акумулятора за 800 циклів при допустимих 40% за 400 циклів. Очікується, що 200-ватна зарядка Xiaomi HyperCharge надійде у масове виробництво у 2022 році.