З дна Тихого океану підняли затонулий літак Boeing 737 (відео)
Слідчі Національної ради з безпеки на транспорті США (NTSB) підняли з дна Тихого океану основні частини фюзеляжу затонулого вантажного літака Boeing 737-200 та обидві «чорні» скриньки.
Дослідження уламків та даних бортових самописців дозволить визначити причини аварії, що сталася на Гаваях 2 липня 2021 року.
Того дня одразу після вильоту з аеропорту Гонолулу пілоти Boeing 737-200 авіакомпанії TransAir помітили проблеми у роботі обох двигунів, спробували повернутися на аеродром вильоту, але зрештою сіли на воду. Обидва льотчики врятувалися, але уламки літака затонули на глибину 100-140 метрів.
Первинне обстеження дна показало, що авіалайнер розділився на дві частини й від нього відлетіли двигуни під час приводнення.
Основна частина вантажу — чотири із шести контейнерів — залишилася всередині хвостової частини фюзеляжу, ще два контейнери затонули неподалік частин літака.
Для підйому уламків із дна страховик авіакомпанії найняв баржу та підводне дослідне судно.
Найскладнішим етапом операції став підйом найважчої задньої частини фюзеляжу разом із крилами, яка разом із вантажем важила 27,5 тонн. Троси потрібно було закріпити так, щоб ніяка частина фюзеляжу не відокремилася у процесі підйому.
Фахівці NTSB обстежуватимуть уламки фюзеляжу в Гонолулу, тоді як чорні ящики відправили до лабораторії ради у Вашингтон. Там їх очистять, висушать і зчитають інформацію для аналізу.
Загальне розслідування інциденту може тривати від 1 до 2 років, зазначили у NTSB.
Літак, який затонув, мав реєстрацію N810TA і був випущений 46 років тому – 1975 року.