З музею на фронт: росія почала використовувати в боях рідкісні 130-мм гармати М-46 з 1950-х років

Не виключено, що і до цих гармат росіянам довелось просити снаряди в Північної Кореї

У відкритому доступі з’явились фото, які демонструють, що в боях проти ЗСУ російські окупанти почали використовувати рідкісні радянські гармати М-46 калібру 130 міліметрів. Ці зображення не дозволяють встановити, яку ймовірну кількість М-46 розконсервував ворог, можемо лише зафіксувати факт, що російські війська перейшли до зняття зі зберігання і використання й такої радянської артсистеми.

У випадку з М-46 варто наголосити на таких деталях – ці гармати виготовлялись з 1946 по 1950 роки, мають нестандартний як для сухопутних військ армії рф калібр 130 міліметрів, на зберіганні росіяни мали лише 350 гармат цього типу (згідно із The Military Balance 2023).

Через нестандартність калібру цілком закономірно виникає питання, звідки рашисти могли взяти 130-мм постріли до М-46. З однаковою ймовірністю можна припустити, що росіяни під ці гармати знайшли снаряди у власних запасах, так і те, що росії довелось у когось брати 130-мм боєприпаси.

І тут ми не можемо виключати варіант, що рашисти попросили снаряди до М-46 у тієї ж Північної Кореї. Тим більш, як стверджує той же The Military Balance 2023, КНДР в своєму розпорядженні має і ті самі буксирувані М-46, і одразу три типи САУ калібру 130-мм – M-1975, M-1981 та M-1991. Однак, звісно, снаряди до М-46 росіяни могли імпортувати також.

М-46, ілюстративне фото з відкритих джерел

У відкритому доступі є такі характеристики гармати М-46: маса – близько 7,7 тон, заявлена дальність стрільби – до 27 км звичайним уламково-фугасним снарядом та 37 км при використанні активно-реактивних снарядів.

Ймовірно, росіяни вирішили розконсервувати свої М-46 одразу з двох мотивів – високий рівень втрат від контрбатарейного вогню ЗСУ, та заявлений показник дальності стрільби цих гармат.

М-46, ілюстративне фото з відкритих джерел
Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше