З відстані дев’ять км: українські військові вперше збили Shashed із системи ППО проєкту FrankenSAM

Сьогодні вночі військові вперше в бойових умовах застосували систему ППО проєкту FrankenSAM. Вона збила Shahed на відстані 9 кілометрів.

Голова Мінстратегпром Олександр Камишін під час брифінгу в Давосі заявив, що це перше використання такої системи. Він додав, що усі ППО FrankenSAM уже розгорнуті “на полі битви”.

Що таке програма FrankenSAM?

Проєкт FrankenSAM — це гібридні системи ППО, якими спільно займаються Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром. Фактично це три зенітні-ракетні комплекси: радянський ЗРК “Бук” з американськими ракетами RIM-7 Sea Sparrow, ракети “повітря — повітря” AIM-9M у поєднанні з радянськими РЛС, а також ЗРК на базі українських старих систем з елементами та ракетами від Patriot.

Офіційний представник Пентагону казав, що випробування цієї системи в жовтні 2023 року були успішними. Зазначається, що варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування на військових базах у США та мали бути доставлені до України восени. У грудні США та Україна підписали декларацію про спільне виробництво зброї.

Джерело babel

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше