За допомогу в створенні вакцини від COVID-19: хто став лауреатом Нобелівської премії з медицини
Лауреатами Нобелівської премії з фізіології та медицини стали Каталін Каріко та Дрю Вайсман за їх відкриття у галузі модифікації нуклеозидних основ, яке допомогло розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.
Цього року призовий фонд становить 11 млн шведських крон (близько $986 тисяч).
BREAKING NEWS
The 2023 #NobelPrize in Physiology or Medicine has been awarded to Katalin Karikó and Drew Weissman for their discoveries concerning nucleoside base modifications that enabled the development of effective mRNA vaccines against COVID-19. pic.twitter.com/Y62uJDlNMj— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 2, 2023
З 1901 року уже присуджено 113 Нобелівських премій з фізіології та медицини. За цей час тільки 12 жінок отримали цю відзнаку.
Наймолодшому лауреату Фредеріку Г. Бантінгу на момент отримання нагороди виповнилося 32 роки. Він отримав премію з медицини 1923 року за відкриття інсуліну.
Найстаршому науковцю було 87 років — це Пейтон Рауса. Він отримав премію з медицини в 1966 році за відкриття вірусів, що викликають пухлини.
- 2 жовтня у Стокгольмі (Швеція) та Осло (Норвегія) стартував Нобелівський тиждень. Першим оголошували лауреата в галузі фізіології й медицини, далі стануть відомі імена переможців у галузі фізики, хімії, літератури, миру та економіки.
- Нобелівська премія є однією з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.