Затверджено введення нових серій номерних автомобільних знаків

Приватним підприємствам офіційно дозволили виробляти номерні знаки. Такі номери матимуть нові серії букв.

Буквено-цифрові комбінації для цих номерів, як і раніше, будуть присвоюватися сервісними центрами МВС, про що повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС. А самі номерні знаки вироблятимуться сторонніми компаніями. Про це повідомляє АutoСonsulting.

Нагадаємо, що нещодавно було доопрацьовано нормативно-правові акти, які дозволяють підприємцям або підприємствам виготовляти номерні знаки для транспортних засобів. Важливо розуміти, що це не дублікати, а абсолютно нові номерні знаки.

Це означає, що в автовласників з’явиться вибір. Вони можуть або дотримуватися традиційного способу отримання номерів у сервісному центрі МВС, або замовити там “цифровий” номер, а фізичні пластини придбати у суб’єкта господарювання, який має дозвіл на надання таких послуг.

Нові серії автономерів було затверджено наказом МВС України № 53 від 30 січня 2024 року й досі вони не зустрічалися на авто. Це зробить процес присвоєння комбінації літер та цифр прозорішим та знизить ризик втручання посадових осіб.

Існує спеціальна процедура отримання такого дозволу, з деталями якої можна ознайомитися на сайті Головного сервісного центру МВС.

Після отримання дозволу ці суб’єкти господарювання зможуть видавати номерні знаки, що відповідають державним стандартам, але з окремими серіями, такими як OA, OV, OS, OE, ON, OI, OK, OM, UB, UC, AG, AJ, DB та NA.

Тому, коли цей механізм запрацює, виявлення автомобіля з подібним позначенням на номерному знаку означатиме, що це офіційні номери, а не імпортні “євробляхи” (оскільки вони містять символи з латинського алфавіту). Їх просто виготовляють на замовлення за межами Центрального сервісного центру МВС.

 

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше