Завдяки новій технології одна людина зможе керувати армією зі 130 дронів одночасно
Міністерство оборони США допомогло розробити технологію, яка дозволяє одній людині керувати 130 дронами для військових операцій.
За проєктом стоїть оборонна компанія Raytheon, яка співпрацює з Агентством перспективних оборонних дослідницьких проєктів (DARPA). Згідно з прес-релізом компанії, команда успішно протестувала свою похмуру нову технологію в міських умовах у приміщенні та на відкритому повітрі.
Названий тактикою OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET), рій складався зі 130 фізичних дронів, а також 30 змодельованих дронів, що б це не означало. Raytheon стверджує, що програмне та апаратне забезпечення, що використовується в рої, дозволяє оператору керувати роєм із «мінімальною підготовкою».
«Управління роєм дронів змінює уявлення оператора або групи операторів про дрони», Шейн Кларк, головний дослідник OFFSET в Raytheon. «Висновки з цієї вправи допомагають нам визначити точки перегину між корисністю та керованістю».
Командний пост віртуальної реальності
Оператор, який управляє роєм, не робитиме це за столом за допомогою джойстика. Натомість вони будуть використовувати інтерфейс віртуальної реальності, який дозволить їм переглядати кожен дрон окремо. Це створює «інтерактивне віртуальне уявлення середовища», йдеться у релізі.
«Ви можете заглянути за будівлю, щоб отримати доступ, наприклад, до місцезнаходження дронів, і використовувати середовище віртуальної реальності, щоб перевірити, чи ваша місія є життєздатною», — пояснив Кларк.
Команда також створила мовний інтерфейс, що дозволяє операторам давати голосові команди рою. Кларк додав, що це дозволить оператору “діяти швидко, зберігаючи при цьому ситуаційну поінформованість”.
Так що так, рій дронів, що летять на війну, сам по собі переконливий, хоч і похмурий. Однак знання того, що одна людина керує ними за допомогою VR і голосових команд, просто надзвичайно.