Зеленський підписав закон про хмарні послуги

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про хмарні послуги, який Верховна Рада України ухвалила 17 лютого. Це дозволить використовувати хмарні сервіси в державних органах, а відтак знизить корупційні ризики в закупівлях обладнання та суттєво зменшить витрати з бюджету.

За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають вдесятеро кожні п’ять років. Щоб обробляти дедалі більше інформації, органам влади та місцевого самоврядування, які відповідальні за експлуатацію державних інформаційних систем, необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних та людських ресурсів.

З метою оптимізації процесу обробки даних в уряді вирішили запровадити принцип Cloud First — перенести основні державні ІТ-сервіси у «хмари».

Також закон про хмарні послуги зробить Україну привабливою для найбільших світових постачальників хмарних сервісів — Microsoft, AWS, Google Cloud. Це має стимулювати останніх до інвестицій та побудови в Україні великих датацентрів.

За оцінками аналітиків Synergy Research та Canalys, ринок хмарних послуг зріс до 178 мільярдів доларів у 2021 році, збільшившись на 49 мільярдів доларів у порівнянні з 2020 роком.

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше