Землю чекає найдовше місячне затемнення за 580 років
Найтриваліше часткове місячне затемнення відбудеться в ніч із 18 на 19 листопада. За прогнозами експертів NASA, воно триватиме 3 години 8 хвилин 23 секунди, повідомляє Live Science.
Затемнення століття почнеться о 7:19 UTC , досягне максимуму о 9:00 UTC і завершиться о 10:47 UTC .
Повний місяць 19 листопада в народі називають Бобровим, оскільки він припадає напередодні сезону вилову бобрів. У цей час супутник знаходиться у найвіддаленішій від Землі точці.
Часткове місячне затемнення, коли тінь Землі покриває 97% місячного диска, стане найтривалішим за сторіччя. За даними обсерваторії Холкомбу в Університеті Батлера (США), воно буде найдовшим за останні 580 років.
Місячні затемнення відбуваються, коли Земля проходить між Місяцем та Сонцем, і її тінь падає на Місяць. Затемнення може бути повним або частковим. Для земного спостерігача Місяць тим часом набуває темно-червоного відтінку.
Затемнення 19 листопада буде видно з Північної Америки та Тихого океану, Аляски, Західної Європи, східної Австралії, Нової Зеландії та Японії. Глядачі в Південній Америці та Західній Європі побачать захід Місяця до того, як затемнення досягне свого піку. Жителям Африки, Близького Сходу чи Західної Азії побачити затемнення зовсім не вдасться.