З’явилося перше фото крейсера «Москва»: що воно говорить про ефективність української ракети «Нептун»
Через кілька днів після загибелі флагмана чорноморського флоту росії — ракетного крейсера «москва», з’явилася перша фотографія судна, що тоне. Вона опублікована у твіттері, і, імовірно з борту рятувального буксирного судна проекту 22870. На знімку видно, що жодного шторму, про який заявляла росія немає і близько, а саме судно виглядає кинутим напризволяще. При цьому ракетний удар припав в основу носової надбудови корабля.
#war Photo of the damaged cruiser Moskva in the Black Sea in 15 April 2022.⚠️
First impressions of this shocking photo. Life-saving equipment (rescue rafts) on board are missing, which means they were dropped into the water during the rescue operation./1 pic.twitter.com/WREeqmSvtA— Capt(N) (@Capt_Navy) April 17, 2022
Положення стріли вантажного крана говорить про те, що він використовувався для спуску рятувальних плотів. Судячи зі знімка, їх на борту не видно, швидше за все це означає, що вони були скинуті у воду під час рятувальної операції. Двері вертолітного ангара відчинені, при цьому на злітній палубі маса мотлоху – вона не виглядає підготовленою до польоту. Ймовірно, гелікоптер залишився на борту корабля і загинув разом із судном.
Численні чорні плями на борту можуть свідчити про внутрішній спалах у відсіках корабля. Боєголовок і горіння залишків ракетного палива, що сталися внаслідок вибуху, які призвели до детонації протичовнових бомб реактивного бомбомета РБУ-6000 у льохах, які розташовувалися нижче за ватерлінію. Антени РЛС ППО та ЗРК перебувають у діаметральному положенні. А ось пускові установки крилатих ракет не пошкоджені.
Ще один аналіз знімка оперативно зроблено сайтом hisutton.com (збільшений знімок в оригінальній роздільній здатності). Його автори приходять до висновку, що збитки не виключають ракетного удару(ів) і залишається ймовірною причиною загибелі крейсера. Можливі сліди пробоїн у бічній частині корпусу видно нижче місця загоряння. Але вони вимагають більш ретельного вивчення, щоб підтвердити, чи їх викликали ракети або просто пошкодження від пожежі.
На кормі видно явні сліди диму, що свідчать про те, що пожежа була сильнішою, але на момент зйомки вже було згашено або згоріло все, що могло горіти. “На цю мить ми не можемо бути впевнені, але, можливо, на судні стався вибух або протикорабельної, або зенітної ракети, що призвів до катастрофічних руйнувань”. На місці пожежі знаходяться дві зенітні артилерійські установки. Вони оснащені 30-мм гарматами, що мають значні боєприпаси, які, можливо, вже згоріли на момент зйомки фото. Проте малоймовірно, що вони самі по собі є причиною серйозних руйнувань.
Ще один знімок палаючого крейсера «москва»:
Що сталося із ракетним крейсером «москва»?
Він потонув ©. У ніч з 13 на 14 квітня 2022 року флагман чорноморського флоту росії, ракетний крейсер «москва» був атакований двома протикорабельними ракетами «Нептун», розробленими в конструкторському бюро «Луч». За непідтвердженими офіційно даними атаки цими ракетами передувала атака з повітря безпілотником «Байрактар», який придушив та/або відволікав системи ППО крейсера. Спочатку російська влада повідомила, що на судні виникла пожежа, екіпаж евакуйовано і воно своїм ходом рухається до Севастополя. Цю інформацію підтверджували у Пентагоні. Але 14 квітня російське командування офіційно підтвердило загибель судна, пославшись на те, що воно втратило під час шторму (якого, як ми бачимо на знімках, не було) «стійкість», тобто здатність корабля повертатися з крену, і затонуло. Forbes оцінює вартість лінкора «Москва» у 750 мільйонів доларів (судно було збудовано ще за часів СРСР на Миколаївському суднобудівному заводі та будь-які оцінки дуже умовні), а вартість розробки ракети «Нептун» у $40 мільйонів.
Ілюстрація: Forbes
Особливий шарм усієї цієї історії з потопленим крейсером «москва» надає той факт, що це «той самий» «російський військовий корабель», який оголосив ультиматум прикордонникам з острова Зміїний у перший день війни, і отримав матюку відповідь Романа Грибова з пропозицією вирушити в пішу еротичну. подорож, що стала одним із символів цієї війни. Ще один цікавий збіг – за добу до атаки на крейсер, Укрпошта випустила мільйонним тиражем марку, на якій зображено і сам крейсер «москва» біля острова Зміїний, і прикордонник, який показує йому дорогу непристойний жест.