Зникаючі птахи з Австралії забули свої пісні
Бородавчасті медососи (Anthochaera phrygia) вважаються одними з найбільш рідкісних співочих птахів в Австралії. Нове дослідження показало, що їх справи ще гірші, ніж вважалося раніше. Вчені виявили тривожний симптом: птахи стали набагато рідше співати характерні для них пісні.
Колись медососи часто зустрічалися на південному-сході Австралії. Але зараз, за оцінками експертів, в дикій природі залишилося всього кілька сотень птахів, повідомляє Proceedings of the Royal Society B.
За словами доктора Росса Крейтса, еколога зі школи навколишнього середовища і суспільства Феннера при Австралійському національному університеті, чисельність популяцій досягла такого низького рівня, що у молодих самців вже немає можливості вчитися шлюбним пісням у дорослих.
«Бідні птахи не можуть дізнатися, що їм слід співати», – зазначив учений.
Пташенята не чують пісень дорослих особин свого виду і починають наслідувати іншим родичам: зозуля, воронам-флейтистам. Спів необхідний для того, щоб знайти собі пару. Але самки Anthochaera phrygia, як виявилося, не реагують на незвичайні трелі.
Вчені прийшли до висновку, що птахи, які не зможуть навчитися співати, як потрібно, з великою ймовірністю не знайдуть партнера і не залишать потомства. Це погіршує перспективи і без того вельми нечисленного виду.