«Золоте місто» віком 3000 років виявили в Єгипті
Місто, засипане пісками три тисячі років тому, виявлено археологами в Єгипті в районі Луксора, пише Ahram Online.
Комплекс під назвою «Загублене Золоте місто» належить до часів правління фараонів Аменхотепа III, Тутанхамона і Ейе. Воно стало найбільшим з поселень, коли-небудь виявлених в Єгипті.
Археологи встановили, що місто було засноване дев’ятим царем 18-ї династії Аменхотепом III, який правив Єгиптом з 1391 по 1353 рік до нашої ери. На його вулицях збереглися будинки, висота деяких стін сягає трьох метрів, вони мають незвичайну звивисту форму. На думку дослідників, відкриття Золотого міста стане другим за значимістю після виявлення гробниці фараона Тутанхамона. Північна частина міста все ще знаходиться під піском, розкопки будуть продовжені.
Раніше археологи з’ясували, що знайдений у Франції незвичайний артефакт, створений близько чотирьох тисяч років тому, може бути 3D-картою місцевості на заході країни. «Карта» була знайдена понад 100 років тому. В 1900 році не вдалось визначити, що саме позначають зображення, вирізані на чотириметровій плиті, і артефакт помістили в замок Шато де Кернуз. Дослідники виявили кам’яну плиту в підвалі замку тільки у 2014 році. Провівши аналіз зображень, вони визначили, що хтось спеціально створював нерівності на поверхні каменя, імітуючи природний рельєф місцевості.