Зонд NASA «Юнона» надіслав чудові фото Юпітера та його супутника Ганімеда
Учасники місії NASA, відповідальної за роботу зонда «Юнона» (Juno), опублікували чудові знімки Юпітера та одного з місяців цієї гігантської планети — Ганімеда. Не обійшлося без компіляції знімків, зроблених зондом під час руху поблизу газового гіганта.
«Якби ви могли їздити разом із космічним кораблем NASA Juno, коли він наближається до Юпітера під час одного зі своїх регулярних близьких проходів повз гігантську планету, ви б побачили вражаючу панораму, подібну до цієї.», — повідомляється в блозі.
Знімок Юпітера створено вченим Кевіном М. Джиллом (Kevin M. Gill) за допомогою компіляції семи фото, зроблених інструментом JunoCam в ході 39-го проходу зонда біля планети 12 січня 2022 року. На відміну від Місяця чи Венери, серпастий Юпітер у принципі неможливо побачити із Землі через особливості орбіт планет — навіть у телескоп можна спостерігати лише повністю освітлену поверхню.
Зображення Ганімеда було зроблено під час проходження «Юнони» в 1046 км над поверхнею супутника в червні 2021 року. Вчений Томас Томопулос (Thomas Thomopoulos) опрацював фото, зняте за допомогою камери JunoCam.
На зображенні видно великий кратер Кітту близько 15 км в діаметрі. Темні «бризки», що оточують його, ймовірно утворилися після зіткнення місяця з дрібнішим небесним тілом. Хоча, як кажуть вчені, більшість кратерів мають світлі «зірочки» навколо, близько 1% мають темні сліди — цей, на думку вчених, забруднений залишками тіла, яке впало, тому «промені» і залишаються темними, нагріваючись за рахунок сонячних променів, що не дає замерзнути на поверхні льоду.