Зонд Solar Orbiter зробив історичне фото Сонця — з найближчої відстані (75 млн км)
Зонд Європейського космічного агентства (ESA або ЄКА) та Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) під назвою Solar Orbiter (запущений у 2020 році) зробив унікальні знімки Сонця з найближчої відстані. Фото зафіксовані 7 березня, коли космічний апарат опинився на рівній відстані як від Землі, так і від нашої зірки — 75 млн км від обох. Про це повідомило ЄКА.
Одне з зображень зроблено за допомогою інструменту Extreme Ultraviolet Imager (EUI) і є повним диском Сонця і зовнішньою атмосферою (короною) з найвищою роздільною здатністю з будь-коли зроблених.
Ще одне фото отримано за допомогою приладу Spectral Imaging of the Coronal Environment (SPICE) і є першим у своєму роді повним зображенням Сонця за 50 років і кращим, отриманим у довжині хвиль Лайман-бета ультрафіолетового світла, що випромінюється газоподібним воднем.
«Телескоп високої роздільної здатності EUI робить знімки такої високої просторової роздільної здатності, що на такій близькій відстані потрібна мозаїка з 25 окремих зображень, щоб охопити все Сонце. Повне зображення, зроблене одне за одним, було отримано протягом більш ніж 4 годин, тому що кожна частина займає близько 10 хвилин, включаючи час, необхідний космічному кораблю для переходу від одного сегмента до іншого. Загалом фінальне зображення містить понад 83 мільйони пікселів з роздільною здатністю 9148×9112. Для порівняння, у цього зображення роздільна здатність у 10 разів краща, ніж може відображати екран 4K-телевізора», — зазначили в ЄКА.
Очікується, що 26 березня Solar Orbiter встановить новий рекорд. Зонд зробить фотографії Сонця з більш близької відстані — 48 млн км. Цього дня всі 10 інструментів космічного апарату працюватимуть одночасно, щоб зібрати якомога більше даних.