ЗСУ почали застосовувати проти російських ударних дронів системи «Оберіг»

Військовослужбовцю 68-ї окремої єгерської бригади вдалося посадити трьох російських БПЛА-камікадзе за допомогою системи «Оберіг» українського виробництва. Це випливає з опублікованого в Telegram відео. У ньому боєць спочатку показує антидронову систему на камеру, поле чого демонструє результати її роботи.

На сайті розробника повідомляється, що система «Оберіг» призначена для глушіння сигналів, що надходять від вхідного джерела. Такий підхід дає можливість уникати непередбачених перешкод.

«Оберіг» ефективно протидіє всім комерційним коптерам на кшталт Autel, Matrice, Mavic та ін. Крім цього, антидронову систему можна використовувати для відбиття атак FPV-безпілотників різного типу.

Технічні характеристики:

  • Потужність випромінювача: 120 Вт.
  • Автономність: 120 хв.
  • Радіус дії: 2 500 м.
  • Вартість: 147 600 грн.

За словами Сергія «Флеша», система «Оберіг» відноситься до класу окопних засобів РЕБ. Експерт у сфері радіолокаційної боротьби наголосив, що використовувати її необхідно дуже обережно. Річ у тому, що при глушенні сигналів управління БПЛА система Оберіг може видати противнику місцезнаходження оператора.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше