Зима знову може бути складною: як до неї підготуватися?

Зиму 2023 року українцям знову доведеться зустрічати в умовах війни з росіянами. Експерти з енергетики одностайні: навряд чи майбутній осінньо-зимовий період буде легшим, ніж попередній. Ключові ризики не змінилися: ймовірність обстрілів енергетичних об’єктів залишається вкрай високою. Під прицільний вогонь ворога можуть потрапити як ТЕЦ і котельні, так і трансформатори та лінії електропередач. Цілком реальною залишається загроза, що через перебої з подачею електроенергії світло, тепло і вода зникатимуть на кілька діб.

Чим завчасно запастися населенню?

Серйозні проблеми з життєзабезпеченням можуть виникнути як у приватних, так і багатоквартирних будинках. Тому варто бути готовими до будь-якого розвитку подій, щоб зберегти здоров’я чи навіть життя. Замість сидіти, склавши руки, підготуйтеся до можливих форс-мажорів заздалегідь:

  1. Щоб в будівлі краще зберігалося тепло, утепліть помешкання ззовні та замініть старі вікна на пластикові.
  2. Придбайте надійну портативну зарядну станцію https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/lvov/portativnye-zaryadnye-stancii.html. Після випробування цього продукту розробники з’ясували, що його потужності вистачить, щоб протриматися без централізованого забезпечення електроенергією впродовж кількох днів. Моделі останнього покоління місткі, безпечні й довговічні.
  3. Встановіть за батареєю тепловідбивний екран.
  4. Сухий спирт дасть можливість підігріти їжу в екстремальній ситуації.
  5. Якщо маєте генератор, проведіть його техогляд. Прилад знадобиться під час віялових відключень електроенергії.
  6. Запасіться теплим одягом, термобілизною та товстими ковдрами.
  7. Нічничок з акумулятором стане чудовою знахідкою. Лише не забудьте про запас батарейок. Так ви не залишитеся без світла.
  8. Загартовуйте свій організм. Харчуйтеся корисною їжею, займайтеся улюбленим видом спорту й відмовтеся від шкідливих звичок.

Які продукти варто закупити?

Перш за все, на випадок надзвичайної ситуації потрібно зробити запас якісної питної води. Її має вистачити, щонайменше, на 72 години. Під час перебоїв зі світлом та водою також знадобляться харчові продукти тривалого зберігання, такі як снеки, печиво, пастила, крупи, що швидко готуються, сухофрукти, горіхи, консерви, каші, злакові батончики, насіння. Нашвидкуруч можна з’їсти й різноманітні крекери, хлібці та сухарі.

Їжа, що потребує зберігання в холодильнику, зіпсується, якщо світло зникне надовго. Однак ви не залишитеся голодними, коли подбаєте про закрутки, м’ясні, рибні та овочеві консерви. Ці запаси зберігатимуться довше, оскільки пройшли повну термічну обробку. Обирайте гарніри швидкого приготування – кус-кус, вівсянку, пюре. Такі суміші можна просто залити окропом, а через 2 хвилини вже їсти. Варто також мати напохваті продукти, що допоможуть зігрітися й підтримуватимуть потрібну температуру організму. В пригоді можуть стати зелений чай, базилік, куркума, імбир, пекучий перець.

Щоб перезимувати з найменшими втратами, пам’ятайте про давню українську приказку й готуйте сани заздалегідь.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше