20 тис. військових та 3 500 одиниць техніки: у Польщі пройдуть найбільші навчання НАТО з часів Холодної війни

Північноатлантичний альянс готується провести на території Польщі наймасштабніші військові навчання з часів закінчення Холодної війни. Маневри “Дракон-24” розпочнуться 25 лютого — у другу річницю нападу Росії на Україну — і завершаться 14 березня.

Про це 21 листопада повідомило польське агентство Rzeczpospolita.

У матеріалі сказано, що за інформацією командування “Війська Польського”, сценарій навчань передбачає військову відповідь на напад зі сходу на Польщу. Підготовка до проведення “Дракон-24” на полігонах у районах Дравсько, Нова-Демба, Бемово-Піске, а також за межами військових зон, уже йде повним ходом.

У навчаннях візьмуть участь 15 тисяч польських солдатів і кілька тисяч військовослужбовців з країн-союзників. Загалом близько 20 тисяч із дев’яти країн, включно з американцями, британцями, французами, німцями, іспанцями та турками.

До їх числа входить батальйон 3-ї піхотної дивізії США, дислокований у Польщі. З польського боку основні сили будуть виставлені сухопутними військами: зокрема, 11-ю Любуською бронекавалерійською і 16-ю Померанською механізованою дивізіями.

У розпорядженні військових буде 3 500 одиниць техніки, зокрема близько 100 гусеничних машин. У маневрах будуть залучені, зокрема, танки Abrams і K2, пускові установки Chunmoo і HIMARS, самохідні артилерійські установки Krab і K9. Крім польських танків, у навчаннях візьмуть участь американські, іспанські та французькі танки.

Крім того, у маневрах будуть залучені військовослужбовці підрозділів спеціального призначення, територіальної оборони, ВПС і ВМФ. Також не виключено, що для участі в навчаннях будуть викликані резервісти.

“На першому етапі Dragon-24 солдати діятимуть у реальності кризової ситуації, а на другому етапі — вже під час проведення оборонної операції. Сценарій передбачає, що наша країна зазнала нападу зі сходу. Тло, яке ми взяли для цих навчань, навіяне подіями в Україні”, — підкреслили польські військові.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше