5 причин, чому варто перейти на сонячну енергію

Людство споконвіку намагалося використати випромінювання Сонця для своїх потреб. Однак освоїти сонячні технології вдалося відносно недавно. У 21 столітті їх широко застосовують як альтернативне джерело енергії, покликане замістити традиційне викопне паливо. Нині міні сонячні електростанції можна встановити навіть на території власного котеджу чи на балконі квартири. Щоб побудувати автономну СЕС, знадобляться сонячні батареї, гібридні інвертори та інші компоненти.

Навіщо ми поступово відмовляємося від випробуваних способів отримання енергії й шукаємо альтернативи? Відповідь дуже проста: це перспективно, покращує нашу незалежність та автономність, забезпечує дохід (зелений тариф), та, врешті решт, ми таким чином рятуємо планету й себе разом з нею.

Невичерпність

Сонце виробляє енергію у вигляді тепла та світла протягом мільярдів років. Джерелом цієї потужної сили стають термоядерні реакції, що відбуваються в ядрі найближчої до Землі зірки. Без її випромінювання життя на нашій планеті було б повністю неможливим. Вагома перевага цього виду енергії полягає в тому, що вона відновлювальна. Людство матиме до неї повний доступ, доки світитиме Сонце. А як підрахували вчені, це ще триватиме, щонайменше, 5 мільярдів років. Саме тому сфери застосування сонячної енергії варто розширювати.

Екологічність

Сонячна енергія – екологічно чиста. СЕС не продукують шкідливих відходів і не забруднюють навколишнє середовище, як це відбувається під час спалювання вугілля та природного газу. Широке впровадження зелених технологій знизить залежність економіки від викопного палива й сприятиме захисту довкілля. З допомогою енергії Сонця можна навіть очищати стічні води, не застосовуючи хімікати, та виробляти питну воду. Подальший розвиток альтернативної енергетики здатен вплинути на майбутнє нашої планети. Матінка-природа буде вдячна!

Економія

В Україні буває важко спрогнозувати, коли й на скільки виростуть тарифи на комунальні послуги. Домашня сонячна електростанція дозволить суттєво зекономити на оплаті за електроенергію. Як підрахували спеціалісти, вартість СЕС окупається за 5-7 років. А якщо станція вироблятиме надлишок енергії, її можна продавати, долучившись до державної програми «Зелений тариф». Згідно з нормами законодавства, заробляти має право як великий бізнес, так і приватні домогосподарства. Фінансові переваги очевидні!

Автономність

Сонячні електростанції – шлях до енергетичної незалежності. Господарі, які заздалегідь потурбувалися про монтаж системи із сонячних панелей, батарей та інверторів, не помічають відключень світла. СЕС накопичують енергію вдень, щоб віддати її в будинок чи квартиру в темний час доби. Власникам станцій не доводиться годинами очікувати, доки завершать ремонтувати пошкоджену електромережу. Ці щасливчики завжди мають можливість як обігріти оселюв холодні дні, так і зарядити телефон чи ноутбук.

Універсальність

Після перетворення на електричну, сонячну енергію можна використовувати не лише в житлових будівлях та на підприємствах. Завдяки їй їздять автомобілі, працюють фонтани, транслюють сигнали супутники.

Початкова висока вартість – основна причина, чому більшість із нас досі не встановили сонячні батареї. Будемо сподіватися, в найближчому майбутньому цю перешкоду вдасться подолати, і людство довіриться Сонцю.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше