6 найкорисніших вуглеводів, які ви повинні їсти на думку дієтолога
Американський дієтолог Джессіка Болл назвала спосіб їсти вуглеводи без шкоди для організму та фігури. Вона стверджує, вуглеводи здобули невиправдано погану репутацію.
Як дієтолог, я особисто люблю вуглеводи й ніколи не відмовлюся від своїх улюблених макаронів або хліба. Вуглеводи – це паливо, яке необхідне нашому мозку, і вони допомагають нам отримувати енергію протягом дня. І, як і у випадку з іншими продуктами, яблуко чи шматок хліба – це не лише вуглеводи. Багато продуктів, що містять вуглеводи, також містять клітковину, білок та інші корисні поживні речовини, які підтримують наше тіло у кращому вигляді.
Джессіка Болл
Все це означає, що є кілька суперкорисних продуктів, багатих на вуглеводи, які заслуговують місця на вашій тарілці. Ось шість найкорисніших вуглеводів, які вам слід їсти.
1. Цільнозернові
Цільнозернові продукти безперечно заслуговують місця на вашій тарілці з кількох причин. Вони багаті на клітковину та інші поживні речовини (такі як вітаміни групи B, залізо, магній та антиоксиданти), які можуть допомогти захистити від хронічних захворювань, таких як діабет і рак. Крім того, недавні дослідження показали, що вони можуть бути найкращою їжею для здоров’я серця. Крім того, білок, клітковина та корисні жири допомагають довше зберігати відчуття ситості. Вибирайте для споживання такі продукти, як коричневий рис, кіноа, овес, цільнозерновий хліб та навіть попкорн.
2. Фрукти
Іноді споживання фруктів зменшують через вміст цукру в них. Але є велика різниця в тому, як природні цукри, такі як цукор у фруктах, і традиційний цукор впливають на ваш організм. Натуральний цукор, що міститься у фруктах, споживається разом з клітковиною та поживними речовинами, що містяться у фруктах, що уповільнює їх перетравлення організмом та запобігає різкому стрибку рівня цукру в крові (і подальше падіння), яке може виникнути через додавання цукру. Крім того, якщо ви виберете натуральний цукор, наприклад, фруктовий, це, швидше за все, допоможе вам з’їсти менше цукру загалом. Так що не хвилюйтеся, коли наступного разу захочете перекусити яблуком або посипати вівсянку ягодами. Насправді вживання великої кількості фруктів має безліч переваг для здоров’я. Наприклад, для стабілізації ваги, поліпшення здоров’я серця та захисту від хронічних захворювань.
3. Некрохмалисті овочі.
Коли справа доходить до овочів, нам подобається думати, що чим більше, тим краще. Крім того, що вони смачні та універсальні, овочі мають разючу користь для здоров’я. Їх вміст клітковини може допомогти покращити контроль цукру в крові, стабілізувати вагу та знизити ризик діабету. Вони багаті антиоксидантами, які можуть допомогти знизити ризик раку, боротися із запаленнями, покращити здоров’я мозку та багато іншого. Овочі заслуговують на те, щоб вони завжди були на вашій тарілці, незалежно від того, скільки в них вуглеводів. Вживання овочів всіх кольорів веселки допомагає отримати широкий спектр поживних речовин і максимальну віддачу від витрачених коштів.
4. Крохмалисті овочі.
Почнемо з того, що дещо прояснимо: картопля – це овоч. Кукурудза – це овоч. Інші крохмалисті овочі – це також овочі, і їх не слід уникати, тому що вони містять більше вуглеводів, ніж некрохмалисті овочі. Картопля багата на клітковину, калій і вітамін С, а також містить трохи білка. Вживаючи картоплю можна поліпшити здоров’я кишечника, підтримувати здорову імунну систему, а ще вона багата на антиоксиданти. Кукурудза може похвалитися аналогічними перевагами. Найголовніше, крохмалисті овочі смачні, корисні й заслуговують бути на вашій тарілці, якщо вони вам подобаються.
5. Бобові.
Квасоля, нут та сочевиця є частиною універсального сімейства бобових. Вони економічні, стабільні при зберіганні, екологічні, прості в приготуванні й мають дивовижні поживні якості. Бобові містять вуглеводи, які допомагають нам зарядитись енергією, але це набагато більше, ніж просто джерело енергії. Вони є веганським та вегетаріанським джерелом білка для тих, хто намагається дотримуватися рослинної дієти. Крім того, вони багаті на клітковину, яка допомагає покращити травлення та здоров’я кишечника, а також містять безліч поживних речовин та антиоксидантів.
6. Молочні продукти
Через велику кількість молочних альтернатив на полицях буває важко зрозуміти, що корисно для здоров’я. Але якщо ви не чутливі до лактози або не переносите її, вам не потрібно турбуватися про споживання молочних продуктів. За фактом, молочні продукти багаті на виняткові поживні речовини в порівнянні з іншими видами замінників молока. Це відмінне джерело кальцію, вітаміну B12, калію та білка. Лактоза відповідає за природні вуглеводи та цукор у молоці та молочних продуктах. Подібно до фруктів, білок, корисні жири та інші поживні речовини у молочних продуктах уповільнюють перетравлення таких вуглеводів, щоб запобігти стрибку цукру в крові. Плюс, молочні продукти важливі для створення і підтримки міцних кісток, м’язів і багато іншого. Якщо ви не страждаєте на непереносимість, не потрібно уникати цієї здорової вуглеводної їжі у своєму раціоні.
Останнім часом багато модних дієт оголошують вуглеводи ворогом дієтичного харчування. Але є багато продуктів, які містять вуглеводи, що бадьорять і можуть похвалитися вражаючою користю для здоров’я. Від цільнозернових до бобових, овочевих і молочних продуктів.