7 десантних кораблів – все, що лишилось від Чорноморського флоту рф після влучних атак ЗСУ

Стратком ЗСУ повідомив, що в ніч на сьогодні 24 березня 2024 року Сили оборони України завдали ракетний удар по російських окупантах в Криму, в результаті якого було знищено аж два великі десантні кораблі ЧФ рф “Азов” та “Ямал”, центр зв’язку та інші “декілька об’єктів” у тимчасово окупованому Севастополі.

У відкритому доступі наразі є поки лише відео очевидців цього нічного удару, які демонструють кілька потужних вибухів після влучання ракет, ймовірно це були саме знищені ВДК. Коли будуть супутникові знімки у відкритому доступі, то можна буде точніше оцінити масштаб втрат та руйнувань, які сьогодні зазнали російські окупанти. Але зараз можемо зафіксувати таке.

Великий десантний корабель “Азов” ЧФ рф, ілюстративне фото довоєнних часів

За підсумками сьогоднішнього ракетного удару в російських загарбників у Чорному морі залишилось усього 7 десантних кораблів, і це включно з тими ВДК, які були перегнані з Балтійського та Північного флотів напередодні вторгнення у лютому 2022 року:

  • 1 корабель проекту 11711: “Петр Моргунов” (Північний флот рф)
  • 2 кораблі проекту 1171 “Тапир”: “Николай Фильченков” та “Орск” (обидва ЧФ рф)
  • 4 кораблів проекту 775: “Королев” та “Калининград” (обидва Балтійський флот), “Георгий Победоносец” та “Оленегорский горняк” (обидва Північний флот)

Окремо цікаво на цьому виглядає те, що в строю самого Чорноморського флоту рф тепер формально лишається лише два десантні кораблі, що належать до проекту 1171 “Тапир”, та є по суті найстарішими на ЧФ. Раніше пошкоджені десантний корабель ЧФ рф проекту 775 “Минск” та аналогічного проекту “Оленегорский горняк” зі складу Північного флоту – ще в процесі ураження.

Великий десантний корабель “Ямал” ЧФ рф, ілюстративне фото довоєнних часів

Які саме інші “декілька об’єктів” Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Севастополі були уражені, точніше зможуть показати супутникові знімки. До цього в соцмережах були дані про те, що після удару безпілотниками палають цистерни із паливом в районі селища Гвардійське.

Тут варто звернути увагу на деталь зі знищеним центром зв’язку ЧФ рф. Для початку деталізуємо, що тут мова саме головний вузол зв’язку Чорноморського флоту, а дослідник OSIN-Technical зазначав, що в цей об’єкт влучило мінімум три ракети.

Storm Shadow

В даному випадку можемо сказати, що виведення із ладу головного вузла зв’язку може завдати бодай тимчасово суттєві проблеми з управлінням усім ЧФ рф як об’єднанням стратегічного рівня.

Оскільки тут мова про управління одночасно і по “горизонталі” (тобто кораблями та іншими складовими), так і по “вертикалі”: в результаті зміни системи підпорядкування Чорноморський флот тепер підпорядковується не штабу Південного військового округу ЗС рф в Ростові, а москві при “посередництві” головнокомандуючого ЧФ рф. Тобто кремлю ледь чи не напряму.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше