В чотири рази більший за звичайного: на фото вчених вперше потрапив гігантський щур Вангуну
Команда рейнджерів Заіри, мамолога з Університету Мельбурна та професора коледжу з Національного університету Соломонових Островів зробили перші та єдині фотографії рідкісного гігантського щура Вангуну.
У своєму проєкті, про який повідомляється в журналі Ecology and Evolution, група встановила камерні пастки з порадами місцевих жителів і вивчала зображення, щоб ідентифікувати тварин.
Протягом багатьох років місцеві жителі, що живуть на Соломонових островах, розповідали історії про великих щурів, які лазять по деревах і розкривають зубами кокоси. Оскільки щури не були вивчені вченими, було невідомо, чи були щури унікальним видом, чи навіть історії правдиві. У 2017 році команда дослідників з Музею Філда в Чикаго вирушила на острови, щоб дізнатися правду.
Їм вдалося поспостерігати за кількома щурами й навіть схопити одного та зібрати зразки шкіри, які вони відвезли до Чикаго. Спостереження показали, що щури, ймовірно, важили в середньому 1 кілограм і мали довжину до 45 сантиметрів, що приблизно в три-чотири рази перевищує розмір звичайних коричневих або чорних щурів. Провівши аналіз ДНК на зразку шкіри, команда виявила, що щур дійсно належав до раніше невідомого виду — вони назвали його Uromys vika.
Команда з Чикаго не змогла зняти на плівку жодного щура, що змусило їх створити ілюстрації із зображенням щурів, які є єдиними зображеннями, доступними вченим для вивчення досі. Для цього нового дослідження дослідницька група встановила кілька фотопасток у місцях, рекомендованих місцевими жителями на острові Вангуну. Їхній експеримент пройшов успішно — команді вдалося зробити 95 зображень щурів, які після аналізу показали, що їх було чотири особини.
Дослідники припускають, що їхні зусилля могли бути вчасно, оскільки, схоже, щури, швидше за все, зникнуть протягом кількох років через лісозаготівлю, яка руйнує єдине місце, де вони живуть.