9 головних помилок в маринуванні і приготуванні шашлику
Оскільки сезон пікніків, барбекю і шашликів вже можна вважати відкритими, розповідаємо, як приготувати ідеальне м’ясо на мангалі.
Щоб приготувати смачний шашлик, мало просто взяти м’ясо і посмажити його на мангалі. Приготування шашлику – це ціла наука, а тому варто врахувати всі можливі помилки та не допустити їх, щоб отримати соковите і смачне м’ясо.
Як приготувати смачний шашлик: головні помилки
1. вибір м’яса
Чи не найвдаліший шашлик починається з не найбільш вдалого вибору м’яса для нього. Не варто вибирати ті частини тіла тварин, які найбільше задіяні в його життєдіяльності (грудинка, задня нога, гомілка, лопатка). Таке м’ясо більше підходить для тривалого готування – гасіння, варіння, запікання або взагалі для фаршу. А для шашлику підходить молоде м’ясо з жиром. Наприклад, зі свинини краще брати окіст, корейку, шию або лопатку, з курки – стегна, крила і гомілки, а з яловичини – вирізку.
2. нарізка
Різати м’ясо на шашлики потрібно виключно поперек волокон, адже якщо порізати уздовж, волокна в готових шматочках будуть нагадувати нитки, які складно пережовувати. Товщиною шматки м’яса повинні бути близько 4-5 см. Але якщо ви хочете, щоб м’ясо швидше промаринувалося і присмажився, наріжте його довгими слайсами товщиною близько 1,5 см.3.
3. кислота
Часто в маринад додають якусь кислоту, щоб розм’якшити м’ясо. Але якщо ви правильно його виберете, воно і так буде досить м’яким. А ось зайва кислота може погано вплинути на кінцевий результат.
Якщо ж вам просто хочеться трохи пікантності, додайте в маринад буквально чайну ложку хорошого бальзамічного оцту.
4.склад маринаду
Молоде якісне м’ясо не має потреби у величезній кількості додаткових смаків, які люди іноді додають в маринад. Повірте, хорошому м’ясу не потрібно все, що є у вашому холодильнику, йому буде достатньо цибулі, ваших улюблених трав, трохи часнику і, за бажанням, легкої кислинки, про яку ми говорили вище.
5.час маринування
Тут правило «чим довше, тим краще» не діє і залишати м’ясо більш ніж на 20 годин в маринаді точно не слід. В ідеалі м’ясо повинно маринуватися від 12 до 20 годин.
6. сіль
Якщо ви хочете, щоб ваше м’ясо було соковитим, не варто солити його раніше, ніж безпосередньо перед приготуванням. Адже сіль витягає вологу з продукту і довгий контакт м’яса з нею позбавить його від натурального соку.
7. М’ясо та овочі
Звичайно, смажені на мангалі овочі – це невід’ємна частина шашличної трапези. Але смажити м’ясо та овочі на одному шампурі не варто, адже для їх приготування потрібно різну кількість часу. Якщо ви будете смикати шампура з м’ясом, щоб зняти овочі, м’ясо може втратити в якості та смаку, а якщо залишите овочі до готовності м’яса, вони згорять. Так що краще підготувати окремі шампури для овочів на мангалі.
8. Деревина для багаття
Для мангала краще вибирати дрова і вугілля фруктових дерев, яблуні або вишні, наприклад. Ці дерева створюють приємний аромат, на відміну від хвойних дерев, які виділяють смоли й можуть зіпсувати не тільки страву, але і весь мангал. Якщо ж можливості зробити мангал на фруктових деревах немає, непогано підійдуть дуб, ясен або береза.
9. Розташування шампурів і спосіб обсмажування
Щоб м’ясо не підгорало, шампура варто ставити близько один до одного. Таким чином доступ кисню до вугілля буде менший, воно не буде сильно займисте і м’ясо не пригорить.
А щоб м’ясо рівномірно присмажилося, не чекайте, поки воно повністю приготується з одного боку перед тим як перевернути його. Перевертайте м’ясо тоді, коли з нього почне капати сік і смажте з усіх чотирьох сторін по кілька хвилин.