Стали відомі технічні характеристики секретного стелс-безпілотника США, який буде імітувати винищувачі рф та Китаю (фото)
Американські розробники створили БПЛА 5GAT ще у 2006 році. Планувалося, що недорогий дрон мав бути малопомітним, володіти набором можливостей сучасних винищувачів, що перебувають на озброєнні у держави-терористки росії та Китаю.
Проте, на цей час про секретний дрон ВПС США відомо мало, пише National interest.
Про програму розробки повітряних цілей 5-го покоління (5GAT) мало що відомо, що свідчить про її секретність. Та все ж журналістам вдалося дещо з’ясувати. Програма була розгорнута у 2006 році, однак у 2020-му була відкладена після краху першого тестового польоту дрона. В середині 2023 року програму відновили. Розробники отримали контракт на 77 млн доларів США.
“Цей відносно недорогий дрон був розроблений спеціально для імітації таких платформ, як китайський J-20 і російський Су-57. Він може стати основою для дуже потужного веденого дрона, що працює у парі з винищувачами”, — пишуть автори.
Журналістам вдалося знайти презентацію PowerPoint 2012 року, в якій зазначено, що довжина БПЛА становить 12 м, розмах крил 7,3 м. Пристрій 5GAT належить до «12,000-pound class» з точки зору повної злітної маси. Інша презентація ВПС розкриває вимоги до продуктивності, вказуючи максимальну висоту 13,7 км і час місії – 2 години.
Як пояснив Стівен Брандт з Академії ВПС США, 5GAT має габарити навчально-тренувального літака Т-38. Дрон-мішень оснащується двома навчально-тренувальними двигунами від Т-38. Маються на увазі мотори General Electric J85−5A, що дає змогу припустити: платформа здатна до надзвукового польоту, оскільки Т-38 здатний розвивати швидкість до 1,3 Маха. Однак, згідно з інтерв’ю президента Sierra Technical Services Роджера Хейса, яке він дав Flight Global, конструкція БПЛА не була оптимізована для цього.
“Винищувачам не властиве таке екстремальне перевантаження, а перевантаження 7,5G дасть змогу дрону 5GAT імітувати деякі дуже складні маневри. Судячи з рендеру від Sierra Engineering Services, дрон або вже оснащений, або скоро буде оснащений модулем протидії, який дасть йому змогу запускати сигнальні ракети, намагаючись збити з пантелику ракети, що наближаються, з радаром або інфрачервоним наведенням. Ця здатність у поєднанні зі стелс-технологією, високою швидкістю і маневреністю може зробити БПЛА дуже складною ціллю”, — зазначили автори.