Росіяни встановили протитанковий ракетний комплекс “Фагот” на БПЛА (відео)
Російські інженери експериментують зі встановленням протитанкових ракетних комплексів на платформу безпілотних літальних апаратів.
Кадри випробувань опублікував блогер Андрій Тарасенко.
На оприлюдненому відео показано зліт та посадку безпілотника озброєного протитанковим комплексом 9К111 “Фагот”, а також постріл із нього.
Зокрема, показано два способи ведення вогню: стрільба з землі та з зависанням у повітрі. Останній, судячи з кадрів, виявився малоефективним через нестабільність платформи.
На стоп-кадрі можна побачити, що на ПТРК було встановлено додаткове обладнання, що розміщене на місцях органів управління комплексу. Це може говорити про реалізацію дистанційного керування.
Втім, на відео не вдалось побачити нових прицільних пристроїв, окрім штатних оптичних, що призначені для ручного управління людиною.
“Народні” модернізації ПТРК
Це не вперше, коли російські умільці експериментують із застарілими радянськими ПТРК. Таке явище широко поширене через відсутність в армії рф сучасних аналогів третього покоління та дефіцит нових російських комплексів.
Одним із головних мінусів старих протитанкових систем залишається необхідність ручного наведення ракети упродовж усього її польоту, через що оператор комплексу постійно знаходиться на рубежі вогню під загрозою. Аби розв’язати цю проблему росіяни практикують кустарне встановлення комплектів дистанційного керування.
На відео показано модернізований таким чином комплекс “Корнет”, що отримав дистанційний пульт керування з управлінням по дроту, а також тепловізійний приціл з виводом зображення на монітор пульту.
Схожі саморобні комплекти модернізації були також помічені і для комплексів “Фагот”. Концептуально вони повторюють український ПТРК “Стугна-П”, який добре себе показав у російсько-українській війні.
Нагадаємо, що Сили оборони отримали на озброєння нову версію протитанкового ракетного комплексу “Стугна-П”, що був модернізований з урахуванням досвіду російсько-української війни.
Зокрема, комплекс отримав новий полегшений пульт дистанційного керування та новий модуль прицілювання та наведення ПН-У, до складу якого на прохання українських військовослужбовців було інтегровано лазерний далекомір.