“Google Карти” отримали ШІ, який допоможе знаходити цікаві місця

Google інтегрувала ШІ-алгоритм у картографічний сервіс, щоб допомогти користувачам знаходити цікаві місця за допомогою великих мовних моделей (LLM). Нова функція в Google Картах буде відповідати на запити про рекомендації по магазинах і ресторанах, використовуючи LLM «для аналізу великих даних про більш ніж 250 млн місць та перевіреної інформації від спільноти, що налічує понад 300 млн учасників, щоб швидко пропонувати місця, куди піти».

Розробники з Google не перший рік докладають зусиль для того, щоб зробити з картографічного сервісу компанії інструмент, що дозволяє шукати та відкривати нові місця. Використання для цього генеративної нейромережі здається цілком логічним кроком. Згідно з наявними даними, нова функція пошуку місць у Google Картах працює дуже схоже на те, що можна побачити в ШІ-версії пошуковика компанії.

Користувачеві достатньо вказати, яке місце його може зацікавити, наприклад, «місця з вінтажною атмосферою». Після цього ШІ-алгоритми підберуть відповідні варіанти на основі аналізу великої інформації з «Google Карт» про прилеглі заклади, а також опрацюють наявні фотографії, оцінки та відгуки користувачів. Зрештою сервіс підготує кілька пропозицій, які найбільше відповідають критеріям запиту користувача.

Google заявила, що на етапі тестування доступ до нової функції буде відкрито для учасників експертної спільноти компанії у США. Ця організація існує як мінімум з 2019 року, а її члени пишуть огляди, діляться фотографіями, відповідають на запитання, редагують опис місць та перевіряють достовірність інформації у Google Картах.

Після завершення етапу тестування ШІ-пошук місць у картографічному сервісі Google стане доступним користувачам на території США. Коли це нововведення з’явиться за межами домашнього ринку, поки що невідомо

Джерело vsviti

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Samsung вкладає 700 мільйонів доларів у розвиток конкурента NVIDIA на ринку штучного інтелекту

Samsung інвестує 700 мільйонів доларів разом із Джеффом Безосом у компанію Tenstorrent, яка має намір кинути виклик NVIDIA на ринку чіпів для ШІ.

Tenstorrent отримала 700 мільйонів доларів від таких інвесторів, як Samsung, Джефф Безос та LG Electronics. Зараз компанія оцінюється більш ніж у 2,6 мільярда доларів.

Tenstorrent розробляє чіпи, які повинні бути дешевшими та енергоефективнішими за чіпи NVIDIA.

Компанія акцентує увагу на використанні відкритих технологій, щоб уникнути дорогих компонентів, таких як пам’ять з високою пропускною здатністю, яку застосовує NVIDIA.

CEO Tenstorrent Джим Келлер, який має досвід роботи в Apple, Tesla та AMD, заявив, що навіть з такими інвестиціями NVIDIA не зможе знизити ціни на свої чіпи.

Власне виробництво чіпів компанії буде здійснювати Samsung і TSMC з орієнтацією на 2-нм процес, який має стати доступним до 2025 року. Ці інвестиції можуть принести значний прибуток Samsung у майбутньому.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Gemini тепер може аналізувати документи та створювати діаграми з електронних таблиць

Google впроваджує нову функцію для Gemini, що дозволяє аналізувати документи і створювати діаграми з електронних таблиць.

Цю можливість отримали підписники Gemini Advanced у бета-версії 15.34.32.29.arm64 програми.

Тепер можете завантажувати до 10 файлів одночасно, включаючи документи і таблиці, отримувати відповіді на запити, генерувати підсумки та створювати діаграми.

Хоча зображення завантажити разом із документами не вийде, нова функція підтримує широкий спектр форматів: TXT, DOC, DOCX, PDF, CSV, XLS та інші.

Функціонал доступний через мобільні додатки, вкладку Gemini в додатку Google та веб-інтерфейс.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Instagram запускає функцію, яка дозволяє користувачам створювати власні ШІ-аватари для взаємодії з підписниками

Meta починає надавати доступ до нового інструмента AI Studio, завдяки якому користувачі Instagram зможуть створювати власні ШІ-версії. Про це пише The Verge.

Задум полягає у тому, щоб творці та власники бізнесу використовували ШІ-версії облікових записів для комунікації з підписниками в Instagram. Створені профілі зможуть спілкуватися з людьми в чатах і відповідати на коментарі від імені власника акаунта.

Першими спробувати нові можливості зможуть користувачі у США. За інформацією Meta, автори матимуть змогу налаштовувати власні ШІ-версії на основі контенту в Instagram. Також вони зможуть вказувати теми, яких варто уникати, та посилання, якими слід ділитися.

У блозі Meta сказано, що AI Studio працює на основі моделі штучного інтелекту Llama 3.1. Компанія нещодавно представила її та заявила, що нейромодель зможе змагатися з найпотужнішими пропозиціями від конкурентів, таких як OpenAI та Google.

Джерело mezha

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Google оновила Gemini: тепер ще краще розуміє українську і менше помиляється

Google повідомила про велике оновлення Gemini, яке повинно зробити штучний інтелект ще зручнішим помічником.

Тепер у безплатній версії Gemini доступна нова модель 1.5 Flash. Завдяки Gemini 1.5 Flash користувачі повинні помітити загальні покращення якості та швидкості реакції, з особливо помітними поліпшеннями в міркуванні та розумінні зображень. Водночас Google вчетверо збільшила кількість токенів в Gemini – до 32 тис. Це означає, що в безплатній версії можна буде вести довші розмови та ставити Gemini складніші запитання.

Gemini 1.5 Flash доступний для всіх користувачів Gemini як в браузері, так і на мобільних пристроях, 40 мовами, зокрема українською, у понад 230 країнах і територіях.

Незабаром з’явиться можливість завантажувати файли через Диск Google або з пристрою користувача для обробки та узагальнення. Gemini також незабаром зможе аналізувати файли даних, дозволяючи отримувати цінну інформацію та візуалізувати її за допомогою діаграм і графіків.

Ще одне нововведення — тепер у Gemini показуються посилання на пов’язаний вміст для запитів із пошуком фактів. Це дозволить зменшити галюцинації й полегшить пошук сайтів, які допоможуть користувачам дізнатися більше на ту чи іншу тему.

Відтепер для запитів англійською мовою в певних країнах (включно з Україною) можна отримати доступ до додаткової інформації з різних тем безпосередньо у відповідях Gemini. Достатньо натиснути на позначку у кінці абзацу, щоб побачити сайти, де можна глибше зануритися в певну тему. Якщо інформація знайдена за допомогою розширення Gmail, також надаватимуться вбудовані посилання на відповідні електронні листи.

Ця функція також базується на роботі Google з боротьби з галюцинаціями. Окрім посилань на пов’язаний контент, функція подвійної перевірки відповідей Gemini перевіряє відповіді, використовуючи Google Пошук, щоб виділити твердження, які підтверджуються або спростовуються в Інтернеті. Для інформації, яка спростовується, можна зануритися глибше в тему, щоб самостійно перевірити інформацію.

Раніше цього року з’явилася можливість спілкуватися з Gemini безпосередньо в Google Повідомленнях на деяких пристроях Android. Тепер ця функція поступово розгортається для Європейської економічної зони, Сполученого Королівства, Швейцарії та України (з можливістю спілкування українською). Щоб скористатися нею, треба натиснути кнопку «Почати чат» у Messages і обрати Gemini. На початку серпня в Україні стане доступний мобільний застосунок Gemini.

Наступного тижня Google розширить доступ до Gemini для підлітків у всьому світі понад 40 мовами, включно з українською. Підлітки, які відповідають мінімальним віковим вимогам для керування власним обліковим записом Google, зможуть отримати доступ до Gemini, щоб краще розуміти шкільні предмети, готуватися до університету або отримати допомогу з творчими проєктами.

Для забезпечення безпеки молодої аудиторії, фахівці запровадили додаткові політики та запобіжні заходи, запровадили спеціальний процес адаптації для підлітків, зокрема додали посібник з використання штучного інтелекту, щоб допомогти підліткам відповідально орієнтуватися в ШІ.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Розробники ChatGPT розпочали роботу над новим проектом штучного інтелекту “Полуниця”

Стартап OpenAI, який здобув всесвітню популярність завдяки ШІ-продукту ChatGPT, розпочав роботу над проектом “Полуниця” (англ. Strawberry).

Згідно з джерелами Reuters, зазначене починання спрямоване на формування нейромережі, здатної самостійно проводити дослідження в інтернеті (а не тільки давати відповіді на запитання). Якщо інформація агентства відповідає дійсності, аналітичні здібності ChatGPT впритул наблизяться до людських.

Сучасні мовні моделі можуть узагальнювати й складати тексти швидше за людину, проте їм не під силу впоратися із завданнями, що вимагають інтуїтивного мислення (розпізнавання логічних помилок тощо).

Прямим попередником “Полуниці” є так званий “Проєкт Q”, через успіхи якого в листопаді минулого року було звільнено главу стартапу Сема Альтмана. Співробітники OpenAl називали проєкт “проривом” у сфері потужного ШІ, але висловлювали занепокоєння відсутністю заходів безпеки для контрольованого розвитку і комерціалізації подібних моделей.

Альтман уже тоді заявляв про неминучість появи у ШІ “здатності міркувати”.

Зазначимо, що у вченому співтоваристві досить давно точаться дискусії про небезпеку високоінтелектуальних машин, які одного разу можуть дійти висновку про доцільність знищення людства.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Google Карти отримали оновлений дизайн вкладок на Android

Протягом 2024 року Google Maps для Android тестували оновлений дизайн, який замінив більшість повноекранних інтерфейсів користувача на більш компактні вкладки.

Ці вкладки з заокругленими кутами частіше показують фонову карту, роблячи інтерфейс легшим та надаючи більше контексту під час навігації. А закрити їх можна натиснути кнопку “x” у верхньому правому куті або провести пальцем назад від лівого/правого краю екрана. З цим оновленням зникла можливість провести пальцем вгору по панелі пошуку, щоб просто побачити карту.

Ще одна суттєва зміна стосується пошуку маршрутів. Початковий інтерфейс з полями для введення місця призначення, вибором способу пересування та списком нещодавніх місць залишився незмінним і все ще займає весь екран. Проте, після введення пункту призначення, на верхній частині екрана з’являються лише початкове та кінцеве розташування, а перемикач режиму транспортування для кращої доступності перенесено вниз.

Google розпочав тестування нового дизайну в лютому, але згодом його призупинили. Після внесення деяких змін тестування відновили у травні. За останні кілька днів оновлений дизайн став доступнішим для Android-користувачів стабільної версії (11.136.x) Карт Google. Наразі оновлення не доступне для iOS.

Очікується, що в майбутньому Google Maps спростить нижню панель навігації, залишивши лише три вкладки.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

ШІ-бум в Україні: країна посіла друге місце в регіоні за кількістю ШІ-компаній

Віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що в Україні наразі працює понад 240 компанії зі сфери технологій штучного інтелекту.

За його словами, це робить Україну другою в Центральній та Східній Європі за кількістю ШІ-компаній. Перше місце обіймає Польща, в якій зосереджено понад 300 таких стартапів.

В Україні ШІ-компанії найбільше зосереджені у Києві (177 офісів) та у Львові (44 офіси). У Харкові, Одесі та Дніпрі в середньому перебуває 21 офіс стартапу з ШІ-індустрії.

«Україна є домом для таких всесвітньовідомих AI-стартапів, як Grammarly, Preply та People ai. З 2019 року дві українські AI-компанії стали „єдинорогами“, а три найбільші українські AI-стартапи оцінюються в понад $14.5 млрд», — написав Федоров у Telegram.

Він додав, що за останні 10 років кількість спеціалістів у сфері штучного інтелекту і машинного навчання зросла у 5 разів, і зараз це 5 200 професіоналів. За прогнозами очільника Мінцифри, їх число зросте на 330% у наступні кілька років.

«Щоб збільшити кількість спеціалістів, потрібно перезавантажувати освіту. Зараз в Україні відкрито 106 навчальних програм зі штучного інтелекту. Ключовий крок для підготовки сильних спеціалістів — налагодження співпраці між університетами та AI-компаніями, щоб студенти мали доступ до практичних знань і досвіду», — написав Михайло Федоров.

У своєму дописі він послався на спільне дослідження Мінцифри, AI HOUSE та Roosh про екосистему штучного інтелекту в Україні. В ньому вказано, що найбільше українських ШІ-спеціалістів зосереджено в галузях Data Sciense та ML Engineering. Зазначається, що фінансування українських стартапів, які спеціалізуються на ШІ, зросло на 35% у 2023 році.

Інфографіка з дослідження екосистеми ШІ в Україні

«Сектор штучного інтелекту в Україні має значний потенціал, але потребує вирішення низки проблем. Серед них — триваючий конфлікт, відсутність консолідації на рівні бізнес-уряд або між бізнесом та інші. З усім тим, потужна технологічна експертиза та успішний досвід України у створенні глобальних компаній є беззаперечними перевагами для майбутнього розвитку сектору штучного інтелекту», — йдеться в дослідженні.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Apple презентувала власну систему штучного інтелекту

На WWDC 2024 компанія Apple представила набір функцій генеративного ШІ під назвою Apple Intelligence. Ці функції з’являться на iPhone, iPad і Mac цієї осені. На користувачів чекають поліпшені інструменти редагування тексту, можливості створення зображень і розумніші функції організації.

Ключові функції Apple Intelligence

Інструменти роботи з текстами

Ця функція дає змогу користувачам редагувати текст у різних додатках, використовуючи такі функції, як автоматична перевірка орфографії, створення текстів і рерайт. Користувачі можуть обирати різні стилі письма, такі як професійний, неформальний, лаконічний або навіть поетичний.

Інтелектуальна організація

Електронні листи та повідомлення тепер автоматично категоризуються і розставляються за пріоритетами залежно від важливості. Попередні перегляди надають короткий огляд вмісту листа, а не просто показують частину першого речення.

Створення зображень

Користувачі можуть використовувати Apple Intelligence для створення зображень для емодзі, презентацій або текстових повідомлень. Він також може перетворювати ескізи в докладні зображення або рекомендувати зображення на основі письмового контенту. Крім того, нові інструменти редагування фотографій дають змогу точно видаляти об’єкти.

Розширені можливості Siri

Siri тепер може розуміти призначені для користувача запити на основі контексту та інформації з різних додатків. Він може отримувати інформацію, таку як файли, фотографії, або планувати заходи, об’єднуючи інформацію з різних додатків. Siri також може отримувати доступ до навчальних матеріалів або змінювати налаштування пристрою за допомогою текстових команд. Існує також необов’язкова інтеграція з ChatGPT від OpenAI, яка пропонує додаткові можливості створення тексту і зображень для користувачів з платними підписками.

Увага до конфіденційності

Apple робить акцент на обробці даних на пристрої для більшості завдань ШІ. Хмарні робочі навантаження використовують захищені сервери Apple з незалежно перевіреним кодом. Дані користувачів не зберігаються на серверах, а все програмне забезпечення відкрите для перевірки.

Apple Intelligence запускається цієї осені з підтримкою американської англійської мови. Інші мови будуть додані пізніше.

Хоча Apple Intelligence пропонує багатообіцяючі функції, ще належить побачити, чи зможе він розв’язувати такі проблеми, як помилки у фактах (проблема галюцинацій), поширені в моделях генеративного ШІ. Крім того, інтеграція ChatGPT викликає побоювання з приводу надійності, конфіденційності та авторських прав.

Джерело igate

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Південна Корея та Велика Британія проведуть другий глобальний саміт щодо контролю ШІ

Цього тижня Південна Корея та Велика Британія спільно прийматимуть другий глобальний саміт зі штучного інтелекту в Сеулі, повідомляє Reuters.

Деталі саміту

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і президент Південної Кореї Юн Сук Йоль візьмуть участь у віртуальному саміті, який відбудеться у вівторок. Подія проводиться на фоні зростаючих закликів до посилення регулювання штучного інтелекту, враховуючи значні розбіжності щодо його впливу на людство.

У спільній заяві, опублікованій у південнокорейському виданні JoongAng Ilbo, Сунак і Юн зазначили: «Тільки глобальні стандарти штучного інтелекту можуть запобігти небажаним перегонам».

Спочатку саміт планувався як захід з безпеки штучного інтелекту, але згодом його тематика була розширена до трьох ключових напрямків: безпеки, інновацій та суспільного залучення.

Минулорічний «листопадовий саміт» у Великій Британії вже зібрав провідних фахівців у галузі, включаючи Ілона Маска та генерального директора OpenAI Сема Альтмана. Крім того, Китай долучився до «Декларації Блетчлі» разом зі Сполученими Штатами та іншими країнами з метою спільного вирішення питань, пов’язаних зі штучним інтелектом.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Google презентував новий пошук, побудований на штучному інтелекті

Google додає штучний інтелект у пошук. На презентації Google I/O 2024 компанія оголосила про великі зміни на базі штучного інтелекту у найбільш популярній пошуковій системі. Завдяки новим функціям Google робить пошук чимось більшим, ніж просто способом знайти вебсайт. Компанія прагне, щоб люди використовували її пошукову систему, щоб безпосередньо отримувати відповіді, планувати події та обговорювати ідеї.

Відсьогодні Google показуватиме у США повні згенеровані ШІ відповіді на більшість пошукових запитів у верхній частині сторінки результатів. До цього функцію лише тестували, а зараз AI Overviews стає загальнодоступною і до кінця це розповсюдиться на більшість країн.

На додаток до відповідей ШІ штучного інтелекту, під час пошуку ресторанів та рецептів, а пізніше за запитами про фільми, музику, книги, готелі, покупки тощо англійською мовою у США відображатиметься нова сторінка пошуку, де результати організовані за допомогою штучного інтелекту.

У тестовій Search Labs буде ще більше функцій на основі ШІ. Він допоможе спростити текст або розібрати складну тему більш детально. Тестувальники також зможуть ставити Google дійсно складні запитання та отримувати комплексні відповіді замість того, щоб виконувати кілька спроб пошуку.

Google також хоче стати організатором харчування та відпустки, дозволяючи через Search Labs, ставити запити на зразок «створити триденний план харчування для групи, який легко приготувати», і дозволяючи міняти окремі результати в плані, згенерованому штучним інтелектом. Пізніше Google дозволить усім, хто зареєструється в Search Labs, використовувати відео як пошуковий запит замість тексту чи зображень.

У Google кажуть, що всі ці нові можливості базуються на абсолютно новій моделі Gemini, налаштованій для пошуку, яка поєднує розширене багатоетапне міркування Gemini та мультимодальні можливості з традиційними пошуковими засобами Google.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Apple робить ставку на Siri: оновлений помічник стане ключовим елементом нової стратегії ШІ

The New York Times опублікував звіт, в якому розкривається стратегія Apple з переходу до власної розробки технології штучного інтелекту. Один із центральних пунктів цієї стратегії — оновлення Siri, що має перетворити її в більш сучасну та ефективну платформу.

Згідно зі звітом, прийняття рішення про оновлення Siri було зроблене вищим керівництвом Apple на початку минулого року. Вищий віцепрезидент із розробки програмного забезпечення Крейг Федерігі та старший віцепрезидент із машинного навчання та стратегії штучного інтелекту Джон Джаннандреа протягом кількох тижнів провели тестування OpenAI ChatGPT, щоб зрозуміти, як конкуренти вдосконалили свої асистенти, і як результат, ‌Siri‌ виглядає застарілою.

За даними звіту, команда, що відповідає за розробку ‌Siri‌, не отримувала достатньо уваги та ресурсів у порівнянні з іншими групами всередині Apple.

Оновлена версія ‌Siri‌, яка буде представлена на конференції WWDC 10 червня, має стати більш розмовною та функціональною.

Компанія працює над покращенням її можливостей у налаштуванні таймерів, створенні зустрічей у календарі, додаванні елементів до нагадувань і підсумовуванні тексту.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

TikTok запровадить автоматичне маркування зображень та відео, створених за допомогою штучного інтелекту

TikTok почне використовувати технологію, яка допоможе маркувати зображення та відео, створені штучним інтелектом та завантажені у службу обміну відео, пише Reuters.

TikTok заявив, що прийме цифровий водяний знак, який позначає, як зображення були створені та відредаговані. Технологія Content Credential була розроблена Adobe, є відкритою для використання іншими компаніями і вже прийнята такими компаніями, як OpenAI, яка є творцем ChatGPT.
TikTok вже маркує контент, створений штучним інтелектом, створений за допомогою інструментів усередині програми, але останній крок буде застосовувати мітку до контенту, створеного поза сервісом.

Щоб система працювала, і виробник генеративного інструменту ШІ, що використовується для створення контенту, і платформа, що розповсюджує контент, повинні погодитись використовувати галузевий стандарт.

Наприклад, якщо людина використовує інструмент Dall-E від OpenAI для створення зображення, OpenAI прикріплює водяний знак до отриманого зображення. Якщо це промарковане зображення потім завантажити в TikTok, воно буде автоматично позначене як створене штучним інтелектом.

Контекст

Зображення, створені штучним інтелектом, чи «дипфейки», існують уже кілька років. Але за останній рік їхня якість різко покращилася настільки, що деякі фейкові відео, зображення та аудіозаписи вже складно відрізнити від справжніх. Інструменти для їх виготовлення тепер широко доступні, що спрощує їхнє створення.

Контент, створений штучним інтелектом, уже використовувався у виборчих кампаніях у всьому світі. Наприклад, минулого року в рекламі на підтримку колишнього кандидата в президенти від Республіканської партії Рона ДеСантіса використовувався штучний інтелект, щоб імітувати голос колишнього президента Дональда Трампа.

Раніше цього року компанії Google, Microsoft, OpenAI, Meta, TikTok та Adobe заключили угоду, щоб відреагувати на поширення контенту, створеного штучним інтелектом. Йшлося про розробку технологій для ідентифікації, маркування та контролю зображень, відео та аудіозаписів, створених ШІ, перед виборами у багатьох країнах цього року.

Джерело forbes

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Microsoft розробляє AI модель MAI-1, що може конкурувати з GPT-4 та Gemini

Microsoft працює над новою мовною моделлю штучного інтелекту під назвою MAI-1, яка потенційно може скласти конкуренцію найсучаснішим моделям від Google, Anthropic та OpenAI.

Це перший випадок, коли Microsoft розробила власну ШІ-модель такого масштабу після того, як інвестувала понад $10 млрд в OpenAI. GPT-4 працює не тільки в ChatGPT, але і в Microsoft Copilot.

Розробкою MAI-1 керує Мустафа Сулейман, колишній керівник Google AI, який нещодавно обіймав посаду генерального директора стартапу Inflection, перш ніж його придбала Microsoft за $65 млрд у березні, повідомляє Ars Technica з посиланням на The Information.

MAI-1 матиме приблизно 500 млрд параметрів, у той час, як OpenAI GPT-4 має один трильйон параметрів. Вона буде значно більшою за попередні моделі з відкритим вихідним кодом від Microsoft, наприклад, Phi-3, яка має 3,8 млрд параметрів. Також значно перевищує менші моделі, такі як Meta і Mistral, що мають 70 млрд параметрів.

Розробка MAI-1 передбачає подвійний підхід до ШІ в Microsoft, зосереджуючись як на невеликих локальних мовних моделях для мобільних пристроїв, так і на більших сучасних моделях, що працюють у хмарі.

Як повідомляється, точне призначення MAI-1 не визначено (навіть всередині Microsoft), і його найбільш ідеальне використання буде залежати від його продуктивності, за словами одного з джерел The Information. Для навчання моделі Microsoft виділила великий кластер серверів з графічними процесорами Nvidia і збирає навчальні дані з різних джерел, включаючи текст, згенерований GPT-4 OpenAI, і загальнодоступні дані з інтернету.

Залежно від прогресу, досягнутого в найближчі тижні, Microsoft може представити MAI-1 вже на своїй конференції для розробників Build в кінці цього місяця, повідомляє The Information, посилаючись на одне з джерел видання.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

YouTube запускає ШІ, який пропускатиме нудні моменти на відео: дізнайтеся, як активувати нову функцію

Сервіс Jump Ahead поки що працює тільки тільки для Android і тільки для відео англійською мовою.

YouTube незабаром повсюдно впровадить нову функцію Jump Ahead на базі штучного інтелекту (ШІ). Вона вже доступна як бонус для передплатників YouTube Premium, передає Аndroid Аuthorytу.

Jump Ahead (Jump Ahead — англ. “перестрибнути далі”, — ред.) дає змогу переходити до найкращих частин відео, пропускаючи нудні та/або нецікаві місця ролика. Функція працюватиме на основі ШІ, який аналізує користувацькі дані і передбачає, що людина хоче подивитися, що їй дійсно цікаво.

Раніше ця функція була доступна тільки обраним користувачам Premium у США, але тепер усі передплатники YouTube Premium можуть випробувати її, перейшовши за адресою youtube.com/new. Після того як користувач дасть згоду на участь у тестуванні, з’явиться кнопка Jump Ahead. Якщо двічі торкнутися кнопки, можна буде перейти до наступного відео або промотати якийсь ролик. Однак компанія зазначає, що поки що не всі відео підтримують цю функцію.

Наразі ця функція працює тільки в додатку YouTube для Android і доступна тільки для відео англійською мовою.

Оскільки це експериментальна функція, у компанії заявили, що протестувати її можна тільки до 1 червня 2024 року. Після закінчення цього терміну платформа або надасть можливість користуватися нею всім підпискам Premium, або ж продовжить експеримент.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Apple планує значне оновлення Safari з новими функціями на базі ШІ

Apple готує масштабне оновлення для Safari. Браузер отримає новий ШІ-інструмент “Інтелектуальний пошук” та розширені функції блокування контенту, повідомляє AppleInsider.

За інформацією джерел, браузер матиме назву Safari 18 та буде представлений цього року разом з операційними системами iOS 18 і macOS 15, які мають бути анонсовані на щорічній конференції WWDC 10 червня.

ШІ-інструмент “Інтелектуальний пошук”, який готують в межах оновлення, не вмикається автоматично в тестових збірках Safari 18, а потребує ручної активації в меню керування сторінками.

Джерела припускають, що після ввімкнення інструмент використовує технологію штучного інтелекту Apple на пристроях, зокрема модель Ajax.

Вибираючи ключові фрази, програмне забезпечення LLM від Apple визначає речення, які надають пояснення або описують структуру об’єктів, залежно від тексту, про який йдеться. Слова, які повторюються в тексті, та ключові речення розпізнаються як теми тексту.

Також користувачам потенційно запропонують функцію “Веб-гумка”, яка дасть змогу видаляти певні частини сторінок на свій розсуд: банерну рекламу, зображення, текст або навіть цілі розділи сторінок.

Стверджується, що це видалення зберігатиметься після завершення робочої сесії користувача. При відвідуванні сторінки з раніше видаленим вмістом Safari повідомить, що сторінка була модифікована з урахуванням бажаних змін. Браузер також надасть користувачеві можливість скасувати зміни та повернути сторінку до початкового стану.

Із-поміж іншого користувачам Safari також мають запропонувати налаштування інтерфейсу браузера. Оновлення дозволить перемістить ключові інструменти в одне місце.

Хоча Apple тестує багато таких функцій на різних етапах розробки, важливо пам’ятати, що не всі вони доходять до релізу.

Джерело mezha.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

ШІ-дипломат: МЗС України “залучило” до роботи цифрову речницю (відео)

Представницею МЗС з консульських питань став цифровий аватар Вікторія ШІ. Вона буде повідомляти новини про роботу консулів, а також буде реагувати на інциденти чи надзвичайні ситуації.

Міністерство закордонних справ України вперше в історії створило з використанням технологій штучного інтелекту цифрову особу, яка офіційно буде коментувати консульську інформацію для медіа. Представницю МЗС з консульських питань звати Вікторія ШІ. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства у середу, 1 травня.

Прототипом представниці зовнішньополітичного відомства України з консульських питань стала українська співачка та інфлюенсерка Розалі Номбре. Вона погодилася взяти участь проєкті добровільно і безкоштовно. Команда відзняла та оцифрувала Номбре.

У МЗС наголосили, що консульська представниця та її реальний прототип — це дві різні особи, а з офіційними коментарями від імені консульської служби відомства виступає лише цифрова особа Вікторія Ші.

У своєму першому відеозверненні вона заявила, що повідомлятиме журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за межами країни, а також реагуватиме на інциденти чи надзвичайні ситуації.

“Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України”, — сказала Вікторія ШІі.

Коментарі представниці МЗС з консульських питань будуть зʼявлятимуться на офіційних ресурсах відомства, вебсайті та сторінках у соцмережах, їх також розсилатиме пресслужба МЗС журналістам.

Глава МЗС Дмитро Кулеба, зазначив, що цифрова особа дозволить реальним дипломатам зосередитися на інших завданнях, пов’язаних із наданням допомоги громадянам. За його словами, використання технологій штучного інтелекту в роботі МЗС — це не примха, а вимога воєнного часу. Він вважає, що для того, аби досягати необхідних для держави результатів, необхідно пришвидшувати всі процеси та бути на крок попереду.

“Дипломатія не лише в Україні, але і в усьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності і робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба в світі”, — додав Кулеба.

МЗС передбачило кілька рівнів захисту аватара від цифрових підробок. Кожне оригінальне відео консульської представниці має QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. Якщо QR-код відсутній або ж веде на будь-який інший сайт, то таке відео не вважається достовірним.

У відомстві наголосили, що консульська представниця не є заміною речника МЗС України. Після завершення терміну перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС вже провело відповідний конкурс. Переможця визначили, він проходить необхідні процедури спецперевірок.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

DeepL запускає АІ-помічника для складання ділових текстів

Компанія DeepL, відома своїми перекладацькими системами, представила новий продукт — ШІ-асистент DeepL Write Pro. Цей інструмент створений для допомоги у написанні ділових текстів, працюючи на основі власних мовних моделей компанії.

DeepL Write Pro є творчим помічником, який аналізує текст і пропонує рекомендації щодо вибору слів, структури речень, а також стилю і тону. Цей продукт покликаний поліпшити текст, зберігаючи при цьому авторський голос користувача. Наразі асистент доступний англійською та німецькою мовами, дозволяючи налаштовувати стиль від ділового до повсякденного та регулювати тон, наприклад, доброзичливий чи захоплений.

За словами представників DeepL, новий помічник може значно покращити тексти незалежно від рівня мовної кваліфікації автора. Забезпечення безпеки відбувається за допомогою шифрування та видалення даних після використання.

Write Pro — перший продукт компанії, розроблений на базі власних мовних моделей, що навчались на суперкомп’ютері Mercury. Запуск цього інструмента дозволяє DeepL розширити свої пропозиції для бізнес-клієнтів, додатково до послуг машинного перекладу. Завдяки статусу “єдинорога”, досягнутому цього року, компанія прагне задовольнити зростаючий попит серед корпоративних користувачів.

Джерело TNW

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Microsoft інвестує 1,7 мільярда доларів у розвиток штучного інтелекту та хмарних технологій в Індонезії

Microsoft інвестує $1,7 млрд у наступні чотири роки у розвиток хмарних сервісів і штучного інтелекту в Індонезії. Інвестиції включають будівництво центрів обробки даних. Про це генеральний директор компанії Сатья Наделла заявив під час візиту до Індонезії у вівторок, 30 квітня 2024, передає Reuters.

«Інвестиції принесуть новітню та найкращу інфраструктуру штучного інтелекту в Індонезію. Ми збираємося очолити цю хвилю з точки зору необхідної інфраструктури ШІ»
Сатья Наделла

Джакарта стала першою зупинкою Наделли в країнах Південно-Східної Азії. Голова Microsoft поїхав промотувати технології генеративного ШІ. Пізніше цього тижня він відправиться до Малайзії та Таїланду.

Наделла зустрівся з діючим президентом Індонезії Джоко Відодо та його урядом, щоб обговорити спільні дослідження штучного інтелекту та розвиток талантів.

Відодо запропонував Microsoft розмістити центри обробки даних на курортному острові Балі або в новій столиці Нусантара, яка все ще будується в джунглях Борнео.

Наделла заявив, що Microsoft готов до кінця року навчити використанню ШІ 2,5 млн людей у Південно-Східній Азії, включаючи 840 тис. в Індонезії.

Сатья Наделла (справа) пообіцяв президенту Індонезії Джоко Відодо інвестувати $1,7 млрд у розвиток ШІ та хмарних сервісів в країні

Microsoft шукає нові майданчики для розвитку штучного інтелекту в усьому світі. Вже відомо про інвестиції гіганта в $2,9 млрд в хмарні сервіси та інфраструктуру ШІ в Японії та $1,5 млрд в ШІ-компанію G42, що базується в ОАЕ.

Два тижні тому генеральний директор Apple Тім Кук також зустрівся з Відодо та пообіцяв розглянути можливість будівництва підприємства в Індонезії.

Корпорація Майкрософт перевершила прогнози Уолл-стріт щодо доходу та прибутку в третьому кварталі завдяки впровадженню штучного інтелекту в хмарні сервіси.

У жовтні 2024 Джоко Відодо, який допрацьовує свою другу президентську каденцію, передасть владу новообраному у лютому Прабово Субианто.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Apple видаляє з App Store додатки, що використовують ШІ для “роздягання” дівчат

Після появи звітів про проблемне використання штучного інтелекту для створення неприйнятних зображень на телефонах Huawei, корпорація Apple вжила аналогічних заходів для видалення з AppStore застосунків, які використовували генеративний ШІ для створення фальшивих картинок оголених людей.

Ці програми рекламувалися як “генератори мистецтва”, здатні роздягнути будь-яку панянку абсолютно безкоштовно. Видалення відповідного ПЗ відбулося після того, як редакція 404 Media виявила і поділилася посиланнями на зазначені додатки та їхню рекламу.

Примітно, що ці програми були доступні в AppStore з 2022 року. Розробники щосили рекламували свої “дітища” на сайтах для дорослих. Пізніше “творцям” дозволили залишатися в магазині застосунків за умови видалення реклами з таких сайтів, однак щонайменше одне з таких ПЗ продовжувало відображати неприйнятний контент аж до початку поточного року (видалення застосунку з гугловського PlayStore відбулося зовсім недавно).

Цей інцидент порушує питання про реактивну модерацію і можливість використання розробниками всіляких лазівок. Тема спливла на поверхню в самий невідповідний для “яблучників” час – у момент підготовки до форуму WWDC 2024, де очікуються важливі анонси в галузі штучного інтелекту для iOS 18 і Siri.

Інцидент також впливає на зусилля Apple зі створення репутації відповідальної компанії у сфері розробки штучного інтелекту, включно з етичним ліцензуванням даних навчання. Запізніле видалення додатків NCI може мати негативний вплив на цей імідж.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Apple випустила мовні моделі OpenELM для роботи без Інтернету

Компанія Apple представила нову серію мовних моделей OpenELM, розроблених для локальної роботи на пристроях без необхідності підключення до хмарних сервісів. Серія включає вісім моделей різного розміру та типу, які варіюються від 270 мільйонів до 3 мільярдів параметрів.

Ці моделі були навчені на величезних публічних наборах даних, включаючи 1,8 трильйона токенів з таких ресурсів, як Reddit, Wikipedia та arXiv.org. Завдяки високому ступеню оптимізації, моделі OpenELM здатні функціонувати на звичайних ноутбуках і навіть деяких смартфонах, що було демонстровано на таких пристроях, як ПК з Intel i9 і RTX 4090 та MacBook Pro з чіпом M2 Max.

Один з виділених варіантів, модель на 450 мільйонів параметрів, з інструкціями показала відмінні результати. Модель OpenELM-1.1B з 1,1 млрд параметрів виявилася ефективнішою за аналогічну модель GPT, OLMo, на 2,36%, при цьому використовуючи вдвічі менше даних для навчання.

У бенчмарку ARC-C, призначеному для тестування знань і логічного міркування, попередньо навчений варіант OpenELM-3B показав точність у 42,24%. На інших тестах, таких як MMLU та HellaSwag, модель набрала 26,76% та 73,28% відповідно.

Apple також опублікувала вихідний код OpenELM на платформі Hugging Face під відкритою ліцензією, надавши доступ до навчених моделей, бенчмарків та інструкцій для роботи з цими моделями. Втім, компанія попереджає, що моделі можуть видавати некоректні, шкідливі або неприйнятні відповіді через відсутність гарантій безпеки.

Джерело VentureBeat

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Adobe Photoshop інтегрував ШІ для створення зображень за текстовими підказками

Adobe презентувала бета-версію Photoshop, яка вміє генерувати зображення за допомогою простих текстових підказок безпосередньо в програмі. Про це компанія оголосила у вівторок, 23 квітня, пише Engadget.

Нові функції штучного інтелекту Photoshop спричинили зростання кількості підписок на Photoshop на 30%, стверджує Adobe.

Вони вже доступні в бета-версії Photoshop, а всім користувачам “прилетять” пізніше цього року.

Ці функції використовують бібліотеку еталонних зображень для створення нових та генерації фону.

«Велике порожнє полотно іноді може бути найбільшою перешкодою. Ідея перенести щось зі свого розуму на полотно ніколи не була такою простою».
Ерін Бойс, старша директорка з маркетингу Photoshop

Що відомо про нову ШІ-функцію Photoshop

Нова функція, яка називається просто «Створити зображення», буде доступна як опція разом із традиційною функцією імпорту зображення в програму.

Generative Fill, вже відома функція на основі штучного інтелекту, яка дозволяла додавати, розширювати або видаляти певні частини зображення, також була оновлена. Тепер вона дозволяє користувачам додавати зображення від ШІ до існуючого зображення, та бездоганно вбудовувати його в оригінал.

Ерін Бойс обвела зображення порожнього салатника та попросила Photoshop заповнити його ШІ-картинками помідорів. Вона вибрала один з запропонованих варіантів овочу, який ШІ вмістив в салатник.

Нова функція AI від Adobe у Photoshop дозволяє користувачам легко замінювати частини зображення за допомогою простої текстової підказки.

Потім Ерін замінила акустичну гітару, яку тримав створений штучним інтелектом ведмідь, кількома версіями електрогітар, просто використовуючи текстові підказки та не вдаючись до складних інструментів або пензлів Photoshop.

Нові функції були створені на базі Firefly Image 3, останньої версії сімейства генеративного ШІ від Adobe.

Firefly 3 створює зображення вищої якості, ніж попередні моделі, надає більше варіантів і краще розуміє ваші підказки, стверджують в Adobe. За допомогою Firefly було створено понад 7 мільярдів зображень.

Генеративний ШІ став головним героєм останнього року

Adobe — не єдина компанія, яка впроваджує генеративні функції ШІ у свої продукти. За останній рік свої продукти за допомогою ШІ оновили:

  • Google – пошук;
  • Microsoft – пакет Office;
  • Meta почала розміщувати власний ШІ-чат-бот у Facebook, Messenger, WhatsApp та Instagram.

Як Adobe вирішує проблему авторських прав

Adobe каже, що Firefly навчався на ліцензованих носіях від Adobe Stock: він був розроблений для створення вмісту для комерційного використання.

Водночас у його конкурентів типу Midjourney моделі частково навчаються шляхом індексації зображень з Інтернету, часто без ліцензії.

Цікаво, що Bloomberg нещодавно довів, що Firefly частково навчався на зображеннях, згенерованих ШІ від тих самих конкурентів.

Чи можна використати нові функції Photoshop для створення фейків? Adobe запевняє, що всі зображення, створені в Photoshop за допомогою генеративного ШІ, автоматично включатимуть до метаданих файлу захищені від несанкціонованого втручання «Облікові дані вмісту», які діють як цифрові «мітки поживних речовин» та підтверджують, що зображення було згенероване ШІ. Водночас це не дає повного захисту від неправильного використання зображень – існують різні способи обійти метадані та водяні знаки.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Acer представила нові ноутбуки Predator Helios з функціями штучного інтелекту

Acer вплине на ринок ноутбуків в Індії своїми останніми ігровими ноутбуками з AI (штучним інтелектом). Для регіону анонсовано нові моделі Predator Helio 16 і Predator Helio Neo. Вони мають передові характеристики та функції.

Acer Predator Helios 16

Говорячи спочатку про дорожчу модель, Predator Helios 16 від бренду поставляється з першокласним обладнанням. Ноутбук оснащений високим 16-дюймовим IPS-дисплеєм із роздільною здатністю 1920×1200, максимальною яскравістю 500 ніт, частотою оновлення 240 Гц і часом відгуку 3 мс. Під капотом ноутбук оснащено процесором Intel Core i9 14-го покоління, який працює в парі з графічним процесором Nvidia GeForce RTX 4080 або RTX 4070. Ця модель була запущена в Індії минулого місяця.

Він працює в поєднанні з 16 ГБ оперативної пам’яті GDDR5 (з можливістю оновлення до 32 ГБ) і 1 ТБ пам’яті PCIe Gen4 (з можливістю оновлення до 2 ТБ). Він працює на ОС Windows 11 з підтримкою Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3. Вибір портів включає 1 порт USB 3.2 Gen 1, 1 порт USB 3.2 Gen 2, 1 порт USB 3.2 Gen 2 і 2 порти USB Type-C (Thunderbolt 4). Великий акумулятор ємністю 90 Вт-год живить цей пристрій, який заряджається через адаптер змінного струму на 330 Вт.

Acer Predator Helios Neo

Acer Predator Helios Neo оснащений 16-дюймовим IPS-дисплеєм з однаковою роздільною здатністю, часом відгуку та яскравістю. Хоча його максимальна частота оновлення становить 165 Гц. Апаратне забезпечення цього ігрового ноутбука починається з процесора Intel i7 13-го покоління, але є також варіанти i7 14-го покоління та i9 14-го покоління. Цей процесор працює в парі з відеокартою RTX 4050, RTX 4060 або RTX 4070. Раніше в США анонсували 14-дюймовий варіант цієї моделі.

Подібно до Helios 16, Neo також має таку саму конфігурацію пам’яті, ОС, варіанти підключення, порти та ємність акумулятора. Можливості AI на обох ноутбуках включають 3-й мікрофон і Purifier Voice 2.0. По суті, це технологія шумозаглушення на основі штучного інтелекту. Інші помітні функції в обох ноутбуках включають DLSS 3.5 з новими картами серії RTX 4000, змінний WASD Magkey 3.0 і клавіатуру з підсвічуванням FineTip RGB.

Ціни та доступність

Найновіші ігрові ноутбуки Acer можна буде придбати на таких основних платформах, як Amazon, Flipkart, Acer eShip, Croma, Vijay Sales і в партнерських роздрібних магазинах. Вони поставляються з високою ціною:

Геліос 16

  • Intel i9 14-го покоління та RTX 4070 – 199 999 індійських рупій (приблизно 2396 доларів США)
  • Intel i9 14-го покоління та RTX 4080 – 249 999 індійських рупій (приблизно 2995 доларів США)

Геліос Нео

  • Intel i7 13-го покоління та RTX 4050 – 1919 999 індійських рупій (приблизно 1438 доларів США)
  • Intel i7 14-го покоління та RTX 4060 – 134 999 індійських рупій (приблизно 1617 доларів США)
  • Intel i9 14-го покоління та RTX 4070 – 179 999 індійських рупій (приблизно 2156 доларів США)
Джерело portaltele.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Depositphotos створив генератор ліцензованих зображень на базі штучного інтелекту

Depositphotos спільно з Bria.ai запускає власний ШІ-генератор зображень. Його мета – розв’язати проблему створення комерційно безпечних зображень для бізнесу. Про це повідомили в маркетплейсі.

“Інструмент дозволяє розкрити творчий потенціал: креатори, які не знаходять потрібне зображення в стоковій бібліотеці, можуть просто створити його. Згенерований контент у високій якості доступний для особистого та комерційного використання”, – зазначила General Manager Depositphotos Аліна Волчек.

Платформа побудована за етичними принципами та генерує ексклюзивний і ліцензований контент. Новий продукт пропонує:

  • Комерційну захищеність. Інструмент надає стандартну ліцензію на цифрове та друковане використання згенерованих зображень на різних платформах, у рекламі, маркетингу, UI/UX дизайні, пакованні, газетах, журналах, книгах тощо.
  • Ексклюзивне ліцензування. Користувачі отримують ексклюзивну ліцензію на згенеровані зображення. Крім цього, Depositphotos не додають створений ШІ-контент до стокової бібліотеки, тож всі візуали залишаються унікальними.
  • Правову безпеку. Інструмент не використовує елементи, захищені авторським правом, щоб уникнути ризиків.
  • Високу якість зображень. Всі файли, створені за допомогою генератора від Depositphotos, мають роздільну здатність 2048 × 2048 пікселів.
  • Професійний дизайн. Інструмент надає користувачам можливість створювати зображення просунутого рівня. Достатньо ввести детальний опис, щоб отримати чотири унікальні зображення на вибір для своїх проєктів і кампаній.

Наразі інструмент доступний для користувачів Depositphotos, які мають активні плани. Згодом компанія відкриє доступ до ШІ-генератора всім користувачам.

Як відомо, Depositphotos – це маркетплейс із понад 280 мільйонами роялті-фрі зображень, відео та музичних файлів. Bria.ai пропонує Visual Generative AI для комерційного використання і співпрацює з клієнтами для демократизації цієї технології.

Джерело mezha.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Instagram запустив власного чатбота на базі штучного інтелекту

Meta, раніше відома як Facebook, впровадила свій ШІ-чатбот Meta AI в особисті повідомлення Instagram. Цей крок послідував за впровадженням чатбота на інших платформах, таких як Facebook Messenger і WhatsApp.

Meta AI, представлений у вересні 2023 року, використовує генеративний штучний інтелект, щоб відповідати на запитання, складати вірші та навіть створювати зображення на основі текстових підказок. Хоча Meta AI ще не доступний усім користувачам, деякі помітили, що він з’явився в рядку пошуку Instagram.

Тестування, проведене Engadget, показало, що користувачі можуть працювати з Meta AI так само, як і з повідомленнями друзів, запитуючи визначення слів, заголовки статей або навіть зображення конкретних тем, наприклад, собак на скейтбордах. Судячи зі спостережень, Meta інтегрує один і той самий чатбот в усі свої додатки з аналогічними функціями на різних платформах.

Джерело itechua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

ШІ на дорогах: “розумні знаки” виявлятимуть водіїв, які порушують правила дорожнього руху

Пілотні версії “розумних знаків” зі спеціально розробленою програмою використовують інфрачервону та мікрохвильову технологію для виявлення відволікання водіїв від водіння та перевищення швидкості.

Розумні знаки можуть визначити, чи водій перевищує швидкість, не пристебнув ремінь безпеки чи використовує свій телефон. Про це в кожному окремому випадку знак нагадувати водієві, схиляючи його до безпечного керування автомобілем.

Технологія тестується в різних місцях по всій території США, включаючи Сіетл і Вашингтон, округ Колумбія. При цьому знаки не можуть збирати особисті дані та не видають квитанції на сплату штрафу.

В перших версіях портативні знаки показували водіям цифрове зчитування їхньої швидкості та повідомляли їм про необхідність знизити хід, якщо ті його перевищували. Тепер програма поліпшилася й знаки радять водіям відкласти телефони, якщо він у них в руці. З іншого боку, людей, які нічого не порушують, зустрічає смайлик.

Тім Хоган, генеральний директор компанії SaferStreet Solutions, яка виробляє знаки, сказав, що технологія може зменшити відволікання від водіння на 40 відсотків, якщо його залишати в одному місці протягом місяця. Будь-яке покращення концентрації водія є позитивним.

Запорука беззаперечної якості та довіра виробнику шин полягає у комплектації ними нових автомобілів, які сходять з конвеєрів автозаводів. Наразі кожний третій автомобіль виїжджає з конвеєра на шинах Continental. Шини Continental встановлюються на понад 800 моделях різних автомобілів.

Відповідно до нещодавнього звіту компанії Cambridge Mobile Telematics, яка відстежує поведінку водіїв для страхових компаній, фіксується тривожне зростання використання телефону за кермом.

“Майже за всіма показниками відволікання від водіння є найчастішим на дорогах США. Водії витрачають більше часу на телефони під час водіння та роблять це під час більшої кількості поїздок. Майже 58 відсотків поїздок у 2022 році водії взаємодіяли зі своїми телефонами”, – написала компанія в останньому звіті.

Організатори спільноти, такі як Washington Traffic Safety Coalition, сподіваються, що ці знаки, які не використовують камери та не збирають особисті дані, будуть діяти як нагадування про безпечне водіння. У результаті компанія розпочала пілотну програму з використанням чотирьох розумних знаків, які обертатимуться в 12 місцях, включаючи Сіетл, Алгону, округ Кінг тощо протягом восьми тижнів.

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Ера доступного ШІ: Nvidia анонсує перший суперкомп’ютер для університетів

Компанія Nvidia і Технологічний інститут Джорджії оголосили, що вони розробили перший суперкомп’ютер зі штучним інтелектом для студентів.

Такий крок є способом демократизації доступу до суперкомп’ютерних ресурсів, що, як правило, призначені для технологічних гігантів і стартапів.

Спершу лише студенти бакалаврату Georgia Tech можуть використовувати обчислювальний кластер, який працює на програмному забезпеченні AI Nvidia та на «віртуальному шлюзі» від Penguin Solutions.

Студенти поки що використовували суперкомп’ютер лишень в одному класі, але Georgia Tech планує продовжувати масштабувати використання. До весни 2025 року всі студенти та аспіранти університету матимуть доступ до розробки.

Нагадаємо, що нещодавно OpenAI уклала першу угоду із закладом вищої освіти: Університет штату Аризона отримав повний доступ до ChatGPT Enterprise. Заклад планує використовувати його для курсів, навчання, досліджень тощо.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Ізраїль застосував штучний інтелект для вибору цілей у секторі Газа

Ізраїльські військові використовували штучний інтелект для допомоги у виборі цілей бомбардування в Газі. Це, потенційно, могло призвести до погіршення точності ударів та вбивства багатьох мирних жителів. Про це йдеться в публікаціях +972 Magazine та Local Call.

Система під назвою Lavender була розроблена після терактів ХАМАС 7 жовтня. На піку свого розвитку Lavender позначила 37 тис. палестинців у Газі як підозрюваних «бойовиків ХАМАС» і «санкціонувала» їх убивства.

Збройні сили Ізраїлю спростували існування такого списку вбивств. Речник повідомив, що штучний інтелект не використовувався для ідентифікації підозрюваних терористів, але не заперечував існування системи Lavender, яку представник назвав «просто інструментами для аналітиків у процесі ідентифікації цілей». Аналітики «повинні провести незалежні експертизи, під час яких вони перевірять, що ідентифіковані цілі відповідають відповідним визначенням згідно з міжнародним правом і додатковим обмеженням, передбаченим у директивах IDF», — сказав речник.

Проте офіцери ізраїльської розвідки розповіли в інтерв’ю виданням +972 і Local Call, що вони не були зобов’язані проводити незалежні перевірки цілей Lavender перед їх бомбардуванням, а замість цього фактично служили «гумовим штампом» для «рішень машини». У деяких випадках єдиною роллю офіцерів у процесі було визначення того, чи є ціль чоловіком.

Щоб створити систему Lavender, в набір даних була введена інформація про відомих оперативників ХАМАСу та Палестинського ісламського джихаду. Крім того, для тренування Lavender також використовувалися дані про людей, тісно пов’язаних з ХАМАС, таких як співробітники Міністерства внутрішньої безпеки Гази.

Lavender навчили визначати «особливості», пов’язані з оперативниками ХАМАС, зокрема перебування в групі WhatsApp із відомим бойовиком, зміну мобільного телефону кожні кілька місяців або часту зміну адреси. Потім ці дані були використані для оцінки інших палестинців у Газі за шкалою від 1 до 100 на основі того, наскільки вони схожі на відомих бойовиків ХАМАС у початковому наборі даних. Людей, які досягли певного порогу, потім позначали як цілі для ударів. Цей поріг постійно змінювався, «оскільки це залежить від того, де ви встановлюєте планку того, хто є оперативником ХАМАС», – повідомило одне військове джерело.

За словами джерел, система мала рівень точності 90%. Деякі з людей, яких Lavender позначила як мішені, мали імена чи прізвиська, ідентичні іменам і прізвиськам відомих бойовиків ХАМАС. Інші були родичами оперативників ХАМАС або людьми, які користувалися телефонами, які колись належали бойовикам ХАМАС.

За словами обізнаних джерел, офіцерам розвідки надавали широкі повноваження, коли йшлося про жертви серед цивільного населення. При цьому припускалися можливі супутні жертви серед цивільних: 15-20 осіб при націлюванні на оперативників ХАМАС нижчого рівня та «сотні» ─ для вищих посадових осіб ХАМАС.

Підозрювані бойовики ХАМАС також ставали мішенями в їхніх будинках, що визначала система Where’s Daddy?. За словами офіцерів, ця система ставила цілі, визначені Lavender, під постійне спостереження. Їх відстежували, доки вони не досягли своїх домівок, і тоді по ним завдавали бомбовий удар, часто разом з усіма їхніми родинами. Однак інколи офіцери бомбили будинки, не перевіряючи, чи є цілі всередині, знищуючи при цьому мирних жителів.

Додатково повідомляється, що система Lavender є розширенням використання Ізраїлем технологій стеження за палестинцями як у Секторі Газа, так і на Західному березі.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Google планує ввести оплату за інтернет-пошук за допомогою штучного інтелекту – ЗМІ

Компанія Google розробляє плани почати стягувати плату за використання своїх нових функцій пошуку на базі штучного інтелекту. Це може стати найбільшим потрясінням у моделі доходів компанії за всю її історію, пише The Guardian.

Пропозиції Google передбачають, що компанія пропонуватиме свою нову пошукову функцію виключно користувачам преміумпідписки. Вона нібито дозволить використовувати ШІ-асистентів в інших інструментах, таких як Gmail або офісний пакет.

На думку експертів, така радикальна зміна є природним наслідком величезних витрат, необхідних для надання послуги. Врешті-решт це змусить кожного провідного гравця в цьому секторі пропонувати різні моделі підписки, щоб покрити свої видатки.

ШІ-пошук обходиться дорожче за традиційний. Стягуючи плату за пошук зі штучним інтелектом, Google намагатиметься принаймні окупити ці витрати
Хізер Доу, головний спеціаліст з питань даних у консалтинговій компанії UST

Навчання ШІ — дуже дорогий процес

Значна частина уваги в рамках ШІ приділяється величезним витратам на обчислювальні потужності, які використовуються для навчання генеративних моделей. За словами інженера Джеймса Гамільтона, минулого року Amazon лише в рамках одного навчального запуску витратила $65 млн.

Нещодавно OpenAI та Microsoft оголосили про плани побудувати центр обробки даних вартістю $100 млрд. А в січні Марк Цукерберг заявив, що його мета — витратити щонайменше $9 млрд тільки на графічні процесори NVIDIA.

Але витрати на навчання ШІ становлять лише десяту частину від загальних видатків у секторі, вважає аналітик Брент Тілл з інвестиційної компанії Jefferies. За його словами, більшість витрат спрямовані саме на запуск, а не на навчання моделей.

Понад 90% витрат на обчислення ШІ сьогодні спрямовуються на інференцію, оскільки витрати на це зростають набагато швидше, ніж на навчання
Брент Тілл

Багато компаній встановили плату за користування ШІ

Тілл додав, що деякі компанії вже встановили щомісячну абонентську плату за нові функції ШІ. Наприклад, пошукова система Perplexity не показує рекламу, але пропонує «професійний» рівень за $20 на місяць, який надає доступ до більш потужних моделей ШІ та необмежене використання.

Проте інші компанії продовжують пропонувати свої продукти собі у збиток. Функції штучного інтелекту в пошуковій системі Bing від Microsoft є безплатними, але прив’язані до браузера Edge. Стартап Arc, що займається пошуком і переглядом вебсторінок, також не стягує плату за використання своїх сервісів. Однак розробники не виключають, що в майбутньому вони запустять бізнес-тарифи для підприємців.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше