Що може бомба AGM-154 JSOW за 1,3 млн доларів, яку купила Тайвань
AGM-154 JSOW є високоточною, плануючою, але лише бомбою з дальністю ураження цілей до 130 км
Міноборони США оприлюднило перелік контрактів на виробництво озброєння, за яким Raytheon отримала замовлення на виробництво високоточних плануючих бомб AGM-154 JSOW Block III C для Тайваню.
Зазначимо, що за американською процедурою продажу озброєння, країна не може на пряму замовити озброєння у виробника, тому укладається міжурядовий контракт, а вже американське оборонне відомство замовляє у своїх виробників озброєння.
І завдяки цьому повідомленню стала відома й орієнтовна ціна на AGM-154 Block III C, бо загалом має бути вироблено лише 50 таких бомб, а вартість замовлення фіксована й складає 68,42 млн доларів, а строк виконання замовлення до березня 2028 року. Тобто одна AGM-154 Block IIIС коштує 1,36 млн доларів за одиницю.
За такі кошти AGM-154 Block III С є не крилатою далекобійною ракетою, а просто плануючою бомбою, хоча і з довершеною системою наведення та виконаною за технологією стелс.
Бомба AGM-154 JSOW вагою близько 490 кг, з яких на проникаючу бойову частину припадає (у версії Block III С) – 225 кг у двоступеневому виконанні.
За наведення на ціль відповідає на маршовій ділянці супутникова та інерціальна система навігації, а за кінцеве наведення – вже тепловізійна головка. Тобто технічно це майже, як крилата ракета, але лише бомба із дальністю скидання з режиму високовисотного високошвидкісного польоту у 130 км, а у випадку скидання з малої висоти – у 22 км.
Носіями AGM-154 JSOW є літаки тактичної авіації: F/A-18, F-16, F-15E та F-35A, а також шведський JAS 39 Gripen, а також стратегічні бомбардувальники B-52, B-1 та B-2. У випадку Тайваню, то носієм цієї бомби є F-16V.
Зрештою актуальні ціни на озброєння не перестають дивувати, тому у ключі, що ще можливо з озброєння купити за 1,3 млн доларів, можливо згадати цілком актуальну ціну на бронеавтомобіль Serval у Франції у Франції, чи австралійський Bushmaster PMV.